آمریکا تحریمهای جدیدی علیه افراد و نهادهای ایرانی وضع می کند

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سه منبع آگاه در دولت ایالات متحده روز دوشنبه به خبرگزاری رویترز گفتند که انتظار می رود دولت این کشور به زودی و طی هفته آینده افراد و نهادهای ایرانی را به دلیل دست داشتن در سرکوب ادعایی اعتراض های آبان 98 در ایران تحریم کنند.

آمریکا تحریمهای جدیدی علیه افراد و نهادهای ایرانی وضع می کند

این مقامات آگاه که خواستند نامشان فاش نشود، به خبرگزاری رویترز گفتند که این تحریم ها در نخستین سالروز اعتراض های آبان 98 اعلام می شود.

یک مقام آگاه نیز گفت که این تحریم ها شامل چندین شخصیت حقیقی و حقوقی خواهد شد.

لازم به ذکر است که هم وزارت امور خارجه آمریکا و هم هیأت نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد تا به امروز به درخواست ها برای اظهارنظر در مورد تحریم های احتاقتصادی هفته آینده پاسخی نداده اند.

این سه منبع آگاه همچنین می گویند این تحریم های جدید که ماههاست در دست بررسی است، تازه ترین مجموعه از تحریم های تحمیلی ایالات متحده علیه ایران در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ است.

ترامپ دو سال پیش و در پی خروج از توافق هسته ای گروه 1+ 5 با ایران- موسوم به برجام- بار دیگر تحریم های سنگین اقتصادی ایالات متحده علیه تهران را بار دیگر برقرار کرد تا از این رهگذر و با خیال خام کشاندن تهران به پای میز مذاکره، برنامه هسته ای و توسعه موشک های بالستیک ایران و همچنین حمایت از نیروهای نیابتی آن در منطقه را محدود نماید.

همچنین یکی از این منابع آگاه مدعی شد که واشنگتن فهرستی از این افراد و نهادهای ایرانی تهیه کرده است؛ در حالی که یک مقام آگاه دیگر می گوید افراد مورد هدف برخی از مقامات حکومتی و امنیتی ایران هستند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 آذر 1399 بروزرسانی: 19 آذر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 44521

به "آمریکا تحریمهای جدیدی علیه افراد و نهادهای ایرانی وضع می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا تحریمهای جدیدی علیه افراد و نهادهای ایرانی وضع می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید