آیا دستکش برای محافظت از کرونا سودمند است؟

به گزارش مجله کامپیوتر، شیوع کرونا باعث شده است که بسیاری از افراد در خارج از خانه ماسک بزنند و دستکش بپوشند. اما آیا دستکش واقعا به پیشگیری از سرایت ویروس کرونا یاری می نماید؟

آیا دستکش برای محافظت از کرونا سودمند است؟

به گزراش خبرنگاران اگر سطحی آلوده را با دستکش لمس کنید، ویروس به سطح دستکش منتقل می گردد. اگر با این دستکش دهان یا بینی تان را لمس کنید، می توانید ویروس را به خودتان منتقل کنید، همانطور که دست بدون دستکش این کار را می نماید.

همچنین هنگامی که دارید دستکش را از دست تان بیرون می آورید، اگر به دقت این کار را انجام ندهید، ممکن است به سادگی ویروس ها را به دست هایتان و بعد به صورت تان منتقل کنید.

در واقع، شما با احتمال بسیار بیشتری ممکن است ویروس کرونا را از قطرک های تنفسی فردی که در نزدیکی تان دارد حرف می زند و عطسه می نماید، بگیرید تا لمس کردن اشیای آلوده به ویروس و به همین علت است که فاصله گیری جسمی از دیگران برای پیشگیری از شیوع کرونا اهمیت دارد.

پوشیدن دستکش نمی تواند جای شستن دست با آب و صابون را بگیرد. اگر در وضعیتی هستید که به آب و صابون دسترس ندارید، می توانید از ژل های ضد عفونی کننده بهره ببرید.

دستکش نه تنها باعث محافظت شما در مکان های عمومی مانند سوپرمارکت ها نمی گردد، بلکه در پیشگیری از انتشار ویروس هم کمکی نمی نماید. اگر در سوپرمارکت چیز آلوده ای را لمس کنید، دستکشان آلوده می گردد و با لمس کردن چیزهای دیگر آلودگی را به آنها منتقل می کنید. دست بدون دستکش هم همین کار را می نماید.

راه چاره این است که در سوپرمارکت تا جایی که ممکن است چیزها را کمتر لمس کنید، مثلا میوه ها را برندارید و دوباره در سرجایشان بگذارید.

بالاخره اینکه لزومی ندارد از دستکش های پزشکی بهره ببرید. این دستکش ها برای محافظت در شرایط پرخطر بیمارستانی و قرارگیری در معرض مایعات بدنی آلوده مانند خون، استفراغ و ادرار ساخته شده اند.

دستکش های پزشکی مانند ماسک های پزشکی در شرایط کمبود فعلی باید برای در اختیار کادر درمانی باشند.

دستکش برای افراد معمولی در زندگی روزانه سودمندی از لحاظ حفاظت در برابر ویوس کرونا ندارد و ضرورتی به استفاده از آن نیست.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32319

به "آیا دستکش برای محافظت از کرونا سودمند است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا دستکش برای محافظت از کرونا سودمند است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید