ابتلای سرباز آمریکایی در کره جنوبی به ویروس کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، تست کرونای یک سرباز آمریکایی در کره جنوبی مثبت اعلام شد تا او نخستین نظامی آمریکایی باشد که به این بیماری مبتلا شده است.

ابتلای سرباز آمریکایی در کره جنوبی به ویروس کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ارتش آمریکا بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) گفت نتیجه آزمایش یک سرباز آمریکایی برای ابتلا به ویروس کرونا مثبت بوده است.

به نوشته سی ان ان این سرباز 23 ساله در پایگاه کمپ کارول کره جنوبی مستقر است و نخستین نظامی آمریکایی است که به این ویروس مبتلا شده است.

او در حال حاضر در محل استقرارش در خارج از پایگاه قرنطینه شده است.

ساعاتی قبل تر نمایندگان کنگره آمریکا از عدم آمادگی دولت این کشور برای مقابله با این ویروس انتقاد کردند.

میت رامنی، نماینده جمهوری خواه مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه گفته که کشورش آمادگی مناسبی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا ندارد.

رامنی در جلسه ای پشت در های بسته در کنگره از دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بابت کوچک نمایی نگرانی ها درباره شیوع این بیماری انتقاد کرد.

ترامپ در دهلی نو به خبرنگاران گفته بود که اوضاع این بیماری در آمریکا تحت کنترل است و این بیماری، مسئله ای است که به زودی برطرف خواهد شد.

میت رامنی که عضو کمیته بهداشت، آموزش و کار مجلس سنای آمریکا است گفت: دولت آمریکا اقدامات کافی را برای آماده شدن جهت مقابله با شیوع این بیماری انجام نداده است.

او گفت: من از اینکه ما چه اندازه برای همه گیری این بیماری هم از لحاظ تجهیزات ایمنی و هم از لحاظ دستگاه های پزشکی برای یاری به مبتلایان آمادگی داریم، مأیوس هستم.

رامنی اضافه نمود: در مرحله کنونی، فکر می کنم سرمایه گذاری ما پایین تر از حد لازم برای شرایطی است که ممکن است جدی گردد. به نظرم باید از همه منابعمان استفاده کنیم.

پایگاه هیل، نزدیک به کنگره آمریکا نوشته میت رامنی این نگرانی ها را روز سه شنبه در جلسه ای که حاضران آن همه سناتور بودند ابراز کرد.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23140

به "ابتلای سرباز آمریکایی در کره جنوبی به ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابتلای سرباز آمریکایی در کره جنوبی به ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید