اجرای تعرفه گذاری پرستاری تنها با دو هزار میلیارد تومان

به گزارش مجله کامپیوتر، شریفی مقدم گفت: اجرای طرح تعرفه گذاری پرستاری با بودجه دو هزار میلیارد تومانی اجرا می گردد.

اجرای تعرفه گذاری پرستاری تنها با دو هزار میلیارد تومان

محمد شریفی مقدم دبیرکل خانه پرستار ایران در گفت وگو با خبرنگار ، با اشاره به مسائل پرستاران در کشور، اظهار کرد: پرستاران در صف اول مبارزه با بیماری کرونا و مراقبت از بیماران در تمام بیمارستان ها و مراکز درمانی قرار دارند، اما متاسفانه همواره با بعضی کم لطفی ها از نظر امکانات و حقوق دریافتی روبرو می شوند.

اوادامه داد: متاسفانه اقدامات انگیزشی جهت تشویق پرستاران به خوبی در نظام سلامت انجام نشده است و آن ها به دلیل دریافت حقوق پایین و مسائل اقتصادی مجبور هستند در طول روز در دو شیفت فعالیت نمایند. این دغدغه ها در پرستاران می تواند باعث آسیب جدی به آن ها شده و کیفیت خدمات مراقبتی از بیماران توسط پرستاران تحت تاثیر این گونه مسائل قرار گیرد.

دبیرکل خانه پرستار ایران تاکید نمود: پرستاران جوان که به صورت شرکتی استخدام می شوند حقوق و مزایای کمتری نسبت همکاران رسمی دارند و این موضوع سبب شده تا انگیزه های لازم پرستاران جوانی که در مراکز درمانی مشغول به فعالیت هستند از بین برود.

دبیر کل خانه پرستار ایران گفت: سازمان جهانی بهداشت سال جاری را به نام پرستار و ماما نامگذاری نموده و به تمام کشور ها این موضوع را بلاغ نموده است؛ زیرا آن ها اهمیت کار پرستاری و نقش پررنگ همکارانم را به خوبی می دانند.

سلامت و امنیت نباید به بخش خصوصی واگذار گردد

شریفی مقدم اعلام کرد: قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری در سال 86 در مجلس به تصویب رسیده است. این قانون باعث کاهش هزینه ها در نظام سلامت می گردد به طوری که کل بودجه این کار مبلغی حدود دو هزار میلیارد تومان است و معتقدم که یکی از وظایف سازمان نظام پرستاری پیگیری چنین اموری در کشور است.

او گفت: در حال حاضر بسیاری از خدمات مانند: اکو، آندوسکوپی و حتی سونوگرافی توسط پرستاران انجام می گردد؛ و سازمان جهانی بهداشت با انجام اینگونه اقدامات توسط پرستاران موافق است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 29784

به "اجرای تعرفه گذاری پرستاری تنها با دو هزار میلیارد تومان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای تعرفه گذاری پرستاری تنها با دو هزار میلیارد تومان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید