اسد: مواضع اروپا درباره تحولات سوریه از ابتدا غیرواقع بینانه بود

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس جمهور سوریه در جمع یک هیات ایتالیاتی گفت که مواضع بیشتر کشورهای اروپایی درباره تحولات سوریه از ابتدا غیرواقع بینانه بود.

اسد: مواضع اروپا درباره تحولات سوریه از ابتدا غیرواقع بینانه بود

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز یکشنبه در دمشق میزبان هیأتی از پارلمانی ها و سیاستمداران ایتالیایی به ریاست پائولو رومانی عضو مجلس سنای این کشور بوده است.

به نوشته خبرگزاری سانا، دو طرف سوری و ایتالیایی در این دیدار، آخرین تحولات مربوط به سوریه و اوضاع میدانی و روند سیاسی آن و بازسازی مناطق آسیب دیده را آنالیز کردند.

بشار اسد تاکید نمود: بعضی از کشورها و در راس آن ترکیه و آمریکا همچنان به جنگ و درگیری در سوریه دامن می زنند که این مساله باعث جلوگیری از نابودی کامل تروریسم و در نتیجه مانع بازگشت سوری ها به کشورشان می گردد.

رئیس جمهور سوریه اضافه نمود: مواضع بیشتر کشورهای اروپا درباره تحولات سوریه از ابتدا هم به دور از واقعیت بود و این کشورها با وجود تغییرات گسترده به وجود آمده در طول سال های گذشته جنگ، سیاستی را در پیش گرفته اند که در راستای منافع آمریکا است نه منافع خودشان.

از سوی دیگر، هیات ایتالیایی اظهار داشت که روایت غیر واقعی رسانه ها درباره تحولات سوریه، به تدریج در حال از دست دادن تاثیرش روی افکار عمومی اروپا است.

در این نشست، بثینه شعبان مشاور سیاسی و رسانه ای رئیس جمهور سوریه و ایمن سوسان معاون وزیر خارجه این کشور نیز حضور داشتند.

ق

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13576

به "اسد: مواضع اروپا درباره تحولات سوریه از ابتدا غیرواقع بینانه بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسد: مواضع اروپا درباره تحولات سوریه از ابتدا غیرواقع بینانه بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید