اعتراف رسانه آمریکایی درباره ناتوانی مین روب های آمریکا در برابر ایران

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرگزاری صدا و سیما نوشت: یک پایگاه خبری در گزارشی به آنالیز ناوگان مین روب های آمریکا در خلیج فارس پرداخت و نوشت که مین روب های فرسوده آمریکا در خلیج فارس کاملا غیر قابل اعتماد بوده و در مقابل انبوه مین های ایران عملا ناتوان هستند.

اعتراف رسانه آمریکایی درباره ناتوانی مین روب های آمریکا در برابر ایران

سالون نوشت: افسر یکی از کشتی های مین روب در ناوگان پنجم دریایی آمریکا گفت: چهار فروند کشتی مین روب که در خلیج فارس مستقرند به اندازه ای از لحاظ فیزیکی غیر قابل اعتمادند که وی ابراز تردید کرد افراد مافوق وی این کشتی ها را در زمان بروز بحران برای اقدامی اعزام نمایند.

این پایگاه اینترنتی آمریکایی نوشت: این کشتی های مین روب یکی از مهم ترین ابزارهای نیروی دریایی برای یافتن و خنثی سازی مین ها هستند. این کشتی ها برای یافتن مین ها از دستگاه های ارسال نماینده امواج صوتی استفاده می نمایند.

در عین حال، این افسر نیروی دریایی آمریکا گفت: کشتی های فرسوده مین یابی به طور منظم نیازمند تعمیرات هستند و شرکت هایی که سابقا طیفی از قطعات یدکی را فراوری می کردند دیگر وجود ندارند.

یک ملاح که اخیرا بر روی یکی از کشتی ها بوده است گفت: دستگاه هایی که به منظور شناسایی مین ها بکار می روند، هر چیزی مانند تورهای صید خرچنگ را به عنوان بمب های بالقوه شناسایی می نمایند.

مین روبی در خلیج فارس عملا نیازمند آن است که چند فروند کشتی برای مدتی طولانی استقرار یابند. یک سخنگوی نیروی دریایی آمریکا اذعان کرد این نیرو برای اعزام کشتی هایی با قابلیت کامل عملیاتی با مشکل روبروست. فقط یک فروند کشتی در یک چهارم از مدت سال گذشته دارای چنین قابلیتی بوده است.

افسری که در یکی از کشتی های نیروی دریایی در خلیج فارس فعالیت می نماید گفت: نگرانی من این است که کشتی ها فرسوده اند و مانند هر کشتی فرسوده دیگری خراب خواهند شد.

کشتی های کلاس آونجر اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990 ساخته شدند و باید مدت ها قبل کنار گذاشته می شدند. در عین حال، تاریخ بازنشستگی این کشتی ها مکرر به تعویق افتاده است زیرا نیروی دریایی کشتی های کارآمد دیگری ندارد تا جایگزین کشتی های موجود کند. تازه ترین ارزیابی نیروی دریایی این است که این کشتی ها تا سال اقتصادی 2023 اسقاط خواهند شد.

310311

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11290

به "اعتراف رسانه آمریکایی درباره ناتوانی مین روب های آمریکا در برابر ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف رسانه آمریکایی درباره ناتوانی مین روب های آمریکا در برابر ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید