اعمال تعرفه چین بر 75 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا

به گزارش مجله کامپیوتر، در ادامه جنگ تجاری میان پکن و واشنگتن، چین روز آدینه اظهار داشت که بر 75 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا تعرفه اعمال خواهد نمود.

اعمال تعرفه چین بر 75 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، ژائو فنگ سخنگوی وزارت بازرگانی چین روز آدینه با تهدید آمریکا گفت پکن در صورتی که واشنگتن اقدامات ناصحیح خود را اصلاح نکند آماده تلافی کردن بوده و از اول سپتامبر (10 شهریور) و 15 دسامبر (24 آذر) تعرفه های 5 درصدی و 10 درصدی بر 75 میلیارد دلار از کالاهای وارداتی از آمریکا اعمال می نماید.

بر اساس اعلام وزارت بازرگانی چین این تعرفه بر کالاهایی نظیر محصولات کشاورزی، نفت خام، هواپیماهای کوچک و خودرو اعمال خواهد شد.

با وارد شدن جنگ تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان به سال دوم، سرمایه گذاران نگران شده اند.

افزایش نگرانی ها در خصوص بروز رکود به خاطر جنگ تجاری بر بازارهای مالی تاثیر گذاشته و مقامات دولت آمریکا مطمئن نیستند که اقتصاد این کشور تا انتخابات ریاست جمهوری نوامبر 2020 دوام بیاورد.

دموکراتها هفته پیش ادعا کردند که سیاست های تجاری ترامپ یک ریسک کوتاه مدت شدید برای اقتصاد آمریکاست. بازار سهام آمریکا هفته گذشته از ترس رکود مالی سقوط کرد و تمام شاخص های عمده آن 3 درصد پایین تر معامله شدند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 11365

به "اعمال تعرفه چین بر 75 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعمال تعرفه چین بر 75 میلیارد دلار کالاهای وارداتی از آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید