انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از تصمیم گیری های یک جانبه حزب بارزانی

به گزارش مجله کامپیوتر، یک نماینده حزب اتحادیه میهنی منطقه کردستان عراق از یک جانبه گرایی حزب دموکرات در تصمیم گیری ها و مذاکرات با بغداد انتقاد کرد.

انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از تصمیم گیری های یک جانبه حزب بارزانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمود خوشناو عضو حزب اتحادیه میهنی منطقه کردستان عراق، گفت که این حزب اجازه نخواهد داد که حزب دموکرات به صورت یک جانبه، تحت عنوان نماینده کُردها با بغداد مذاکره کند.

وی در گفت وگو با پایگاه خبری المعلومه توضیح داد: اتحادیه میهنی کردستان بر خلاف سایر احزاب کُرد، هیچ اسمی را برای تصدی پست وزارتی در کابینه، بر مصطفی الکاظمی نخست وزیر مکلف به تشکیل کابینه تحمیل ننموده است اما در عین حال اجازه نخواهد داد که حزب دموکرات به صورت یک جانبه، تحت عنوان نماینده کُردها با بغداد وارد مذاکره و تصمیم گیری گردد.

خوشناو از نخست وزیر مامور تشکیل کابینه خواست که از مذاکره با یک حزب معین و به حاشیه راندن سایر احزاب کرد، پرهیز کند.

مصطفی الکاظمی در نهم آوریل جاری پس از انصراف عدنان الزرفی از سوی برهم صالح رئیس جمهور عراق مامور تشکیل کابینه شد. وی یک ماه فرصت دارد تا کابینه و برنامه دولت خود را برای رأی اعتماد به مجلس معرفی کند.وی فهرستی از اعضای کابینه خود را در اختیار احزاب سیاسی عراق قرار داده است اما به دلیل اعتراض آنها به این ساختار، وی تهدید نموده که در صورت تداوم فشارها بدون درنگ انصراف می دهد.

خ

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 30616

به "انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از تصمیم گیری های یک جانبه حزب بارزانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد عضو اتحادیه میهنی کردستان عراق از تصمیم گیری های یک جانبه حزب بارزانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید