اولین مشارکت نفتی ایران-کانادا شروع شد

به گزارش مجله کامپیوتر، جواد رستمی با بیان اینکه مطالعه بر روی میدان نفتی بینالود با هدف آنالیز توجیه مالی و امکان سنجی اجرای طرح توسعه این میدان در دستور کار قرار گرفته است، گفت: مطالعه میدان بینالود، سال ها قبل توسط یک شرکت هندی انجام شد که بر اساس نتایج آن مطالعه، توسعه این میدان از توجیه مالی برخوردار نبود.

اولین مشارکت نفتی ایران-کانادا شروع شد

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

این مقام مسئول با اعلام اینکه بار دیگر طرح آنالیز توجیه مالی و امکان سنجی اجرای توسعه این میدان نفتی به یک شرکت کانادایی واگذار شده است، توضیح داد: هم اکنون منتظر اعلام گزارش نهایی از سوی این شرکت کانادایی هستیم.

رئیس پژوهش و فناوری شرکت نفت فلات قاره با بیان اینکه این مطالعات تعیین می نماید که توسعه این میدان نفتی با در نظر دریافت احتیاج به تکنولوژی های روز دنیا برای توسعه میدان های دریایی، از توجیه مالی برخوردار است یا خیر، تاکید نمود: نفت میدان بینالود را از نوع سنگین بوده و پیش بینی می شود نتایج مطالعات صورت گرفته بر روی میدان، حاوی خبرهای خوبی باشد.

به گزارش مجله کامپیوتر، بلوک نفت و گاز فارسی بینالود یکی از بزرگترین میادین هیدروکربوری ایران در خلیج فارس بوده که سابقه اکتشاف این بلوک به سال 2002 میلادی باز می شود.

بلوک فارسی حوزه ای هیدروکربوری در خلیج فارس شامل میدان نفتی بینالود و میدان گازی فرزاد B است که پس از کشف ذخایر هیدروکربنی در این منطقه، قرارداد توسعه این میدان با کنسرسیومی متشکل از سه شرکت دولتی هند در سال 2002 میلادی امضا شد.

میدان نفتی بینالود در بلوک فارسی سواحل خلیج فارس واقع شده و بر اساس مطالعات صورت گرفته در این میدان، نفت درجای آن حدود یک میلیارد بشکه و API آن 14 تخمین زده شده است. بر اساس برنامه جامع توسعه تعریف شده، پیش بینی می شود در فاز نخست امکان استخراج روزانه 1.1 میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی از این میدان گازی با حفر هفت حلقه چاه دریایی فراهم شود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 18 مهر 1398 بروزرسانی: 30 تیر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 13130

به "اولین مشارکت نفتی ایران-کانادا شروع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین مشارکت نفتی ایران-کانادا شروع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید