بالا دریافت مناقشات بودجه ای در اتحادیه اروپا در آستانه برگزیت احتمالی

به گزارش مجله کامپیوتر، با نزدیک شدن به موعد مقرر برای خروج انگلیس از اتحادیه اروپا و خطر حذف پرداختی لندن به بودجه اتحادیه اروپا مناقشات در این باره در این اتحادیه بالا گرفته است.

بالا دریافت مناقشات بودجه ای در اتحادیه اروپا در آستانه برگزیت احتمالی

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از روزنامه ژنرال آنسایگر سوئیس، یان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی با توجه به مناقشات بودجه ای اخیر در اتحادیه اروپا در سخنانی تاکید نمود که دیگر کافی است و ما باید حالا عجله کنیم. به گفته وی توافقی در این باره باید تا انتها سال و حداکثر اوایل امسال میلادی شکل گیرد.

کمیسیون اتحادیه اروپا در ماه می سال 2018 یک چارچوب مالی را برای سال های 2021 تا 2027 ارائه داده است که شامل 1.14 تریلون یورو و منطبق با 1.11درصد بازده مالی اتحادیه اروپا است.

آلمان، اتریش، دانمارک، سوئد و هلند نمی خواهند بیش از 1 درصد را در این راستا هزینه نمایند، اما مجلس اروپایی خواهان هزینه 1.3 درصد کشورها است.

این بحث ها به ویژه داری پیچیدگی های خاصی است چرا که از یک طرف تکالیف و مسئولیت های جدید اروپایی باید تامین مالی گردد و از طرف دیگر بعد از برگزیت میلیاردها یورو از بودجه اتحادیه اروپا حذف می گردد.

گونتر اوتینگر، کمیسر بودجه اتحادیه اروپا انتقاد شدیدی به موضع گیری دولت آلمان درباره بودجه اتحادیه اروپا وارد نموده است.

یونکر تاکید نموده است کسی که فکر می نماید مسئولیت های آینده اروپایی را در یک چارچوب مالی حدود 1 درصد بازده کل اتحادیه اروپا می توان تامین کرد اساسا در اشتباه است.

البته اولاف شولتز، وزیر دارایی آلمان همه این انتقادها را رد نموده و در حاشیه نشست وزرای دارایی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ گفت که آلمان آماده پرداخت هزینه های بیشتری است و همه این را می دانند و ما این را خیلی زودتر از این گفته ایم. به گفته وی در اینجا مسئله میلیاردهای بیشتری است که هر ساله باید جمع گردد. این مهم است که در این راستا سریع به راه حلی دست یابیم.

اوتینگر از شکل گیری سوراخی بزرگ در بودجه اتحادیه اروپا با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا که در حدود هفت سال به 84 میلیارد یورو خواهد رسید خبر داده و گفت: این کمبود باید با مشارکت دیگر کشورهای عضو این اتحادیه از جمله آلمان پر گردد.

اوتینگر در این راستا به این مسئله اشاره نمود که احزاب دولت ائتلافی در توافق خود بر این مسئله تاکید نموده اند که اروپا به بودجه ثابتی احتیاج دارد و آلمان آماده پرداخت های بیشتری است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 آبان 1398 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 14488

به "بالا دریافت مناقشات بودجه ای در اتحادیه اروپا در آستانه برگزیت احتمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بالا دریافت مناقشات بودجه ای در اتحادیه اروپا در آستانه برگزیت احتمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید