بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا طی بیانیه ای از دولت آمریکا خواست تا با توجه به شیوع ویروس کرونا، علیرغم اختلافات با دولت ایران تحریم های آمریکا علیه تهران را کاهش دهد.

بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است

بایدن گفت: در زمان های بحران جهانی، آمریکا باید رهبری کند. ما باید در پیشنهاد یاری به کسانی که در معرض آسیب یا خطر قرار دارند، پیشقدم باشیم. این همان چیزی است که همواره بوده ایم و در میانه این همه گیری مرگبار که به هیچ مرزی احترام نمی گذارد آمریکا باید گام هایی اتخاذ کند که چه کاری می تواند برای کشورهایی که با این ویروس درگیر شده اند از جمله ایران پیشنهاد دهد، حتی اگر ما سلامتی مردم آمریکا را در اولویت قرار دهیم. دولت ترامپ با مانع شدن در مقابل دسترسی ایران به یاری های بشردوستانه، ظالمانه عمل نموده است.

وی در این بیانیه همچنین صدور مجوزهای گسترده به شرکت های تجهیزات پزشکی و دارویی و نیز تسهیل جهت بانک های بین المللی، شرکت های حمل و نقل، نفت و بیمه ای برای فراهم کردن درمان های پزشکی را خواهان شده است.

بایدن اضافه نمود: علیرغم اختلافات بسیار زیادی که با دولت ایران داریم این اقدام صحیح و انسانی است که باید انجام دهیم. برای متوقف کردن موثر این همه گیری در تمام کشورها، نیازمند همکاری با یکدیگر هستیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 2 خرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27391

به "بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن: کاهش تحریمهای ایران علیرغم اختلافات موجوداقدامی انسانی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید