بهره مندی اصحاب فرهنگ و هنر از طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: با توجه به توافق های اولیه وزرای فرهنگ و ارشاد و راه و شهرسازی، اصحاب فرهنگ و هنر از مزایای طرح اقدام ملی مسکن بهره مند خواهند شد.

بهره مندی اصحاب فرهنگ و هنر از طرح اقدام ملی مسکن

جهت دریافت خدمات مهندسی ساختمانی با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای ساخت، بازسازی، معماری، محوطه سازی و خرید مصالح ساختمانی را از ما بخواهید.

به گزارش از، صابر سهرابی با بیان اینکه شرایط قانونی مشمولان طرح اقدام ملی مسکن از میان اصحاب فرهنگ و هنر مشخص شده و متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد، گفت: این طرح شامل افرادی خواهد شد که از اول فروردین سال 84 تا به امروز به وسیله دولت زمین یا واحد مسکونی به آنان تعلق نگرفته است و از 22 بهمن 57 تا به امروز نیز از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی در موضوع زمین و مسکن یا تسهیلات یارانه ای ساخت و خرید، استفاده نکرده باشند.

او، سبز بودن فرم (ج) را شرط اصلی بهره مندی اصحاب فرهنگ و هنر از طرح اقدام ملی مسکن دانست و گفت: براساس قانون فرد متقاضی باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد، البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن 35 سال و سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد تقاضا، نیز امکان بهره مندی از مزایای این طرح را خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: ملاک مدت سکونت برای ساکنان شهرهای جدید، سابقه 5 سال سکونت در شهر مورد نظر یا شهر مادر است.

سهرابی ادامه داد: نداشتن منع قانونی نظیر چک برگشتی و تسهیلات معوقه و... برای دریافت تسهیلات بانکی، توانایی پرداخت هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده گزاری حداقل سی درصدی هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، از دیگر شرایط قانونی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه در مورد متقاضیان واجد شرایط براساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه تصمیم گیری می گردد، گفت: توانایی پرداخت اقساط بانکی تسهیلات پیش بینی شده در طرح اقدام ملی مسکن نیز از دیگر موارد قانونی محسوب می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 29 مرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34492

به "بهره مندی اصحاب فرهنگ و هنر از طرح اقدام ملی مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهره مندی اصحاب فرهنگ و هنر از طرح اقدام ملی مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید