بیانیه مشترک سه کشور اروپایی درباره ایران

به گزارش مجله کامپیوتر، سه کشور اروپایی با صدور بیانیه ای مشترک ایران را به نقض تعهدات هسته ای متهم کردند.

بیانیه مشترک سه کشور اروپایی درباره ایران

با ما سفر کنید و با تورهای زمستانی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش ایسنا، آلمان، انگلیس و فرانسه با صدور بیانیه مشترکی که در خروجی وزارت خارجه شان قرار گرفته نوشتند: ما - دولت های فرانسه، آلمان و انگلیس - با نگرانی بسیار متوجه تاییدیه اخیر آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر اینکه ایران در حال فراوری اورانیوم فلزی در مغایرت با برجام است، شدیم. ایران متعهد شده است که برای 15 سال مشغول فراوری و دستیابی به اورانیوم فلزی نگردد یا اقدام به انجام تحقیقات و توسعه بر روی استخراج اورانیوم نکند.

در ادامه بیانیه آمده است: ما تاکید می کنیم که ایران هیچ توجیه معتبر غیرنظامی برای این فعالیت ها - که گامی کلیدی در جهت توسعه سلاح هسته ای محسوب می گردد- ندارد.

در بیانیه همچنین ذکر شده است: ما قویا از ایران می خواهیم که بدون تاخیر به این فعالیت ها خاتمه دهد و هیچ گام جدیدی در جهت عدم پایبندی به برنامه هسته ای اش اتخاذ نکند. ایران با تشدید عدم پایبندی خود در حال تضعیف فرصت ها برای احیای دیپلماسی به منظور محقق کردن کامل اهداف برجام می باشد.

وال استریت ژورنال روز چهارشنبه در خبری نوشت که آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه به اعضا اطلاع داده که ایران اقدام به فراوری اورانیوم فلزی نموده است.

این خبرگزاری نوشته بود که اورانیوم فلزی می تواند برای تشکیل هسته سلاح هسته ای استفاده گردد.

این ادعا در حالی مطرح می گردد که ایران همیشه بر استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای تأکید دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 50494

به "بیانیه مشترک سه کشور اروپایی درباره ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیانیه مشترک سه کشور اروپایی درباره ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید