بیماران بهبودیافته از کرونا تا چه مدت ناقل بیماری هستند؟

به گزارش مجله کامپیوتر، ایرنا/ این مطالعه بر روی 4 متخصص بهداشت و درمان بین 30 تا 36 ساله که به بیماری کووید-19 مبتلا شده و سپس درمان شده بودند، انجام شد. محققان پس از انجام دو تست (در دو روز متوالی) بهبود این بیماران را تایید کرده و از آن ها خواستند تا به مدت پنج روز خود را در خانه قرنطینه کنند. پس از این دوره پنج روزه، تا روز سیزدهم پس از بهبودی نمونه برداری سواب گلو از این افراد ادامه پیدا کرد. نتایج همه تست ها مثبت بوده و از وجود این ویروس حکایت داشت. به گفته محققان این یافته ها نشان می دهد که دستکم بخشی از بیماران بهبود یافته از کرونا ممکن است پس از رفع علائم، همچنان ناقل این ویروس باشند.

بیماران بهبودیافته از کرونا تا چه مدت ناقل بیماری هستند؟

با این حال این نوع رفتار در بین ویروس ها چیز جدیدی نیست و خوشبختانه آن طور که پژوهشگران می گویند، ویروس موجود در بدن بیماران بهبودیافته در این مرحله چندان مسری نیست.

به گفته کریس جانسون از اپیدمیولوژیست های دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه تمپل، این یافته های جدید می تواند خبر خوبی برای جهان باشد زیرا ویروس هایی که به باقی ماندن در سیستم بدن افراد تمایل دارند، معمولا ویروس هایی هستند که بدن در برابر آنها یک واکنش ایمنی قوی ایجاد می کند. به عبارت دیگر، اگر این ویروس در بدن بیماران بهبودیافته باقی بماند، ممکن است احتمال ابتلای مجدد آن ها را از بین ببرد.

این یافته ها در شرایطی منتشر می شود که خبرگزاری ها از ابتلای دوباره یک زن ژاپنی بهبودیافته از کرونا به این بیماری خبر می دهند. به گفته جانسون با توجه به نتایج جدیدی که در مورد باقی ماندن ویروس کووید-19 در بدن بیماران بهبود یافته به دست آمده است، هنوز روشن نیست که در مورد این بیمار ژاپنی چه اتفاقی افتاده است. یک احتمال این است که وی نوع جدیدی از این ویروس را از شخص دیگری گرفته باشد و احتمال دیگر این است که سیستم ایمنی بدن وی این ویروس را به طور کامل از بین نبرده و با شروع تکثیر دوباره آن در ریه ها، علائم بیماری بار دیگر ظاهر شده باشند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: همگردی
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 24224

به "بیماران بهبودیافته از کرونا تا چه مدت ناقل بیماری هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیماران بهبودیافته از کرونا تا چه مدت ناقل بیماری هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید