تایید ابتلای طیور باغ پرندگان قم و مریوان به آنفلوآنزای فوق حاد

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - سازمان دامپزشکی کشور در اطلاعیه ای ابتلای تعدادی از پرندگان باغ پرندگان شهر قم را به آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تایید و خاطرنشان کرد که موارد معدودی از پرندگان دریاچه زریوار شهر مریوان نیز به این بیماری مبتلا شده اند.

تایید ابتلای طیور باغ پرندگان قم و مریوان به آنفلوآنزای فوق حاد

جهت دریافت خدمات طراحی داخلی ویلاهای کوچک با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان با سالهای تجربه طراحی معماری و ساخت و مشارکت در پروژه های ساختمانی ویلا و باغ کوچک و بزرگ بهترین انتخاب جهت مشاوره و اجرا میباشد.

در اطلاعیه سازمان دامپزشکی آمده است که بر اساس آنالیز های انجام گرفته آزمایشگاهی، بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در تعدادی از پرندگان باغ پرندگان شهر قم، به تایید این سازمان رسیده است.

بنا به اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور؛ با شناسایی و تایید بیماری فوق حاد پرندگان در باغ پرندگان قم، در راستای برنامه ملی کنترل بیماری آنفلوآنزای فوق پرندگان نسبت به انجام موازین بهداشتی قرنطینه ای در شعاع های اپیدمیولوژیک این مناطق، اقدام شده است.

همچنین از تمام صاحبان واحدهای مرغداری، مدیریت باغ های پرندگان، پرورش دهندگان طیور زینتی و طیور بومی درخواست شده است تا نسبت به رعایت کامل ضوابط بهداشتی در واحدهای خود اقدام نمایند.

اطلاعیه سازمان نظام پزشکی همچنین از شناسایی و تایید ابتلای یک قطعه لک لک در دریاچه زریوار مریوان در استان کردستان به بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان خبر داده است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 بهمن 1399 بروزرسانی: 30 بهمن 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 49505

به "تایید ابتلای طیور باغ پرندگان قم و مریوان به آنفلوآنزای فوق حاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تایید ابتلای طیور باغ پرندگان قم و مریوان به آنفلوآنزای فوق حاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید