ترامپ: اوکراین تنها دلیل لغو نشست با پوتین است

به گزارش مجله کامپیوتر، رییس جمهور آمریکا خاطرنشان کرد، اقدامات اخیر نظامی روسیه علیه اوکراین تنها دلیل تصمیم وی برای لغو نشست برنامه ریزی شده با رییس جمهور روسیه در نشست گروه 20 است.

ترامپ: اوکراین تنها دلیل لغو نشست با پوتین است

به گزارش خبرنگاران، دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا در مصاحبه با خبرنگاران این مساله را که این نشست به خاطر تحولات در تحقیقات رابرت مولر، بازرس ویژه رسیدگی به پرونده مداخله مسکو در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا لغو شده، کم اهمیت جلوه داد.

ترامپ در جریان دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن با اشاره به مصادره کشتی ها و پرسنل نیروی دریایی اوکراین توسط روسیه در چند روز اخیر گفت: ما از آنچه که رخ داد راضی و خوشحال نیستیم و اصلا این مساله را دوست نداشتیم، به همین خاطر آنچه که درخصوص این کشتی ها و ملوان هایش رخ داد تنها دلیل من برای لغو دیدار با ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه بود.

به گزارش خبرگزاری رویترز نشست برنامه ریزی شده ترامپ با پوتین یکی از پیش بینی شده ترین رویدادها در آستانه برگزاری نشست گروه 20 در آرژانتین بود که روز جمعه شروع شد، اما ترامپ به طور ناگهانی روز پنج شنبه بیان کرد که حاضر به دیدار با همتای روسی خود نیست.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه اعلام نموده بود که این تصمیم در هواپیمای رییس جمهور در مسیر سفر به آرژانتین برای شرکت در نشست گروه 20 و پس از مذاکرات ترامپ با تیم امنیت ملی اش در خصوص وضعیت اوکراین اتخاذ شد.

این در حالی است که برخی ها در واشنگتن معتقدند ترامپ احتمالا پس از آنکه مایکل کوهن، وکیل شخصی سابق اش به دروغ به کنگره درباره برنامه های سال 2016 میلادی برای ساخت برج ترامپ در مسکو گناهکار شناخته شد، تصمیم گرفت تا دیدار با پوتین را لغو کند.

اعترافات کوهن به اتهاماتی دامن زد درخصوص این که ترامپ در حالی که به عنوان کاندید انتخابات ریاست جمهوری فعالیت می کرد کوشش کرد تا توافقات تجاری با یکی از قدرت های خارجی متخاصم ببندد که متهم به دخالت در انتخابات بود. مولر در حال اجرا تحقیقات در این خصوص است که آیا کمپین ترامپ برای رسیدن به ریاست جمهوری با کرملین تبانی نموده است یا خیر.

پروژه ساخت برج ترامپ که هرگز تکمیل نشد ظاهرا قرار بود شامل یک پنت هاوس 50 میلیون دلاری باشد که به پوتین تقدیم می گردد.

در همین حال سخنگوی کرملین در واکنش به این تصمیم دولت آمریکا گفت: دیدار بین رهبران دو کشور زمانی صورت می گیرد که هر دو طرف خواستار انجام باشند. دیدار با ترامپ باید توسط هر دو طرف برنامه ریزی گردد و نمی گردد یک جانبه باشد. سلام و احوال پرسی دو رهبر یک مساله ثانویه است و مهمتر این است که دو طرف برای مسائل امنیتی دیدار داشته باشند.

دیمیتری پسکوف تاکید نمود: روسیه کشوری شکیبا است و برای مهیا شدن شرایط جهت تغییر عقیده ترامپ برای مسائل دوجانبه منتظر می ماند. این ترامپ بود که تصمیم گرفت دیدار هماهنگ شده را به تعویق بیندازد. البته ما کشوری شکیبا هستیم و برای ایجاد تغییرات لازم، برای تغییر عقیده دولت آمریکا منتظر می مانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 2791

به "ترامپ: اوکراین تنها دلیل لغو نشست با پوتین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: اوکراین تنها دلیل لغو نشست با پوتین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید