تزریق 76 هزار دوز واکسن کرونا در دلفان

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان گفت: 76 هزار دوز واکسن کرونا برای گروه های هدف واجد شرایط در دلفان تزریق شده است و مسئله ای در راستای تأمین واکسن مورد احتیاج وجود ندارد.

تزریق 76 هزار دوز واکسن کرونا در دلفان

به گزارش ،یوسف رضا جهانیان ،رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان با اشاره به اینکه حدود 85 درصد از جمعیت بالای 60 سال واکسینه شدند، گفت: تا به امروز 76 هزار نفر در این شهرستان واکسن کرونا دریافت کردند.

وی اضافه کرد: از این تعداد واکسن تزریق شده 55 هزار دوز، اول و 20 هزار دوز دوم است و تا به امروز 54 درصد شهروندان گروه های هدف علیه کرونا واکسینه شده اند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان اسم کرد: نزدیک به 44 درصد جمعیت 18 تا 59 سال در شهرستان دلفان نوبت نخست واکسن کرونا را دریافت کردند که لازم است با تشویق و فرهنگ سازی 56 درصد به جامانده هم برای دریافت واکسن مجاب شوند.

وی توضیح داد: تا به امروز 10 هزار و 221 مورد پی سی آر مثبت و تعداد 131 نفر در شهرستان براثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

جهانیان بابیان اینکه هم اکنون 59 بیمار مبتلابه ویروس کرونا در بیمارستان شهرستان دلفان بستری یا در قرنطینه خانگی هستند، بیان نمود: روزانه 900 دوز واکسن کرونا در 14 مرکز تجمیعی شهری و روستایی دلفان برای شهروندان تزریق می گردد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان دلفان گفت: در حال حاضر شرایط کرونایی شهرستان از قرمز عبور نموده و به نارنجی رسیده است.

وی بیان نمود: یکی از مهم ترین اقدامات فعلی در جهت نجات جامعه، مقابله با واکسن هراسی، خرافات و شایعاتِ گسترده در فضای حقیقی و مجازی علیه واکسیناسیون است.

جهانیان گفت: با توجه به مهلت سه ماهه برای انجام واکسیناسیون افرادی که شرایط دریافت واکسن کرونا را دارند اگر به موقع به مراکز واکسیناسیون مراجعه و واکسن تزریق نکنند از خدمات عمومی، مواهب اجتماعی ازجمله یارانه های درمانی محروم می شوند.

ب

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 64849

به "تزریق 76 هزار دوز واکسن کرونا در دلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق 76 هزار دوز واکسن کرونا در دلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید