تلاقی بازی های مهم تیم ملی و پرسپولیس در آستانه دربی، این بار کی روش مقابل برانکو برنده است

به گزارش مجله کامپیوتر، بازی های مهم و محبت آمیز تیم ملی در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا با بازی های سرخپوشان پایتخت تداخل پیدا می نماید.

تلاقی بازی های مهم تیم ملی و پرسپولیس در آستانه دربی، این بار کی روش مقابل برانکو برنده است

جهت دریافت مشاوره خدمات موشن گرافیک از بهترین و باتجربه ترین طراحان کشور همراه ما باشید. از طراحی سناریو تا ساخت تیزر و موشن گرافیک حرفه ای را با بهترین قیمت از ما بخواهید.

به گزارش خبرنگار ورزشی مجله کامپیوتر، برنامه های یک سال آینده فوتبال ایران تعیین شده و بر کسی پوشیده نیست سال مهمی برای فوتبال کشورمان خواهد بود. مهم ترین برنامه ها قطعاً مربوط به تیم ملی است که می خواهد خودش را برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه آماده کند. جایی که همه امید زیادی دارند تیم ملی برای اولین بار از گروهش در رقابت های جام جهانی صعود کند. این موضوعی است که کارلوس کی روش به فوتبال دوستان ایرانی هم گفته و همه می خواهند دست به دست هم بدهند تا به نوعی این مهم محقق گردد.

ماجرا از این قرار است که سال گذشته به دلیل تداخل برنامه های تیم ملی و برنامه های آماده سازی پرسپولیس که خارج از روزهای فیفا بود، چالشی جدی بین برانکو ایوانکوویچ و کارلوس کی روش ایجاد شد. مشاجره های لفظی دو مربی بزرگی که فوتبال ایران را به حاشیه برد و حتی رسانه های خارجی نیز بارها به موضوع مشاجره سرمربی کروات پرسپولیس و سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران پرداختند. این تداخل برنامه ها در فصل جدید فوتبال ایران هم رخ خواهد داد و این تلاقی با برنامه های بسیار مهم تری نسبت به سال گذشته همراه شده است. پرسپولیس در مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و تیم ملی هم خودش را برای جام جهانی آماده می نماید، با این تفاوت که برنامه های مهم تیم ملی این بار فقط در روزهای فیفا تنظیم شده و نمی تواند اعتراضی از سوی مربیان به همراه داشته باشد.

شاید مهم ترین تلاقی برنامه های تیم ملی و پرسپولیس که برانکو و کی روش را کمی با چالش روبرو کند، در مهرماه رقم بخورد. در صورتی که پرسپولیس بر الاهلی عربستان غلبه کند و راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا گردد، باید دو بازی رفت و برگشت مقابل برنده ملاقات الهلال عربستان - العین امارات برگزار کند. ملاقات رفت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا سوم یا چهارم مهرماه و ملاقات برگشت 24 یا 25 مهرماه برگزار می گردد. این در حالی است که در این بازه زمانی تیم ملی اردو و ملاقات محبت آمیز بسیار مهمی برگزار خواهد نمود. بر اساس هماهنگی های اجرا شده تیم ملی 18 مهرماه در ملاقاتی محبت آمیز به مصاف روسیه می رود و اردوی تیم ملی در این بازه زمانی نیز از پنجم مهرماه شروع خواهد شد. یعنی شاگردان کی روش می توانند در این تاریخ یک بازی محبت آمیز دیگر هم برگزار نمایند و به احتمال فراوان این اتفاق رخ خواهد داد.

این اتفاقات در شرایطی رقم خواهد خورد که بازیکنان ملی پوش پرسپولیس در صورت حضور این تیم در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، پس از انجام بازی رفت باید به اردوی تیم ملی بروند و اردویی سنگین و دو بازی محبت آمیز را پشت سر بگذارند. پس از انجام بازی محبت آمیز با روسیه در تاریخ 18 مهرماه، در خوشبینانه ترین حالت بازیکنان تیم ملی 19 مهرماه به ایران باز می گردند و در این صورت برانکو 5 یا 6 روز فرصت ریکاوری و آماده کردن بازیکنانش را برای بازی برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا خواهد داشت. ضمن اینکه باید یک مسئله دیگر را نیز در نظر گرفت و آن هم برنامه های لیگ برتر است. طبق برنامه سازمان لیگ، هفته هشتم لیگ برتر 4، 5 و 6 مهرماه برگزار می گردد که در صورت صعود پرسپولیس، بازی این هفته این تیم مقابل صنعت نفت آبادان عقب می افتد. هفته نهم نیز 20 و 21 مهرماه برگزار می گردد که یعنی برانکو باید با فشردگی بالایی بازیکنانش را دو روز پس از بازی محبت آمیز تیم ملی با روسیه آماده ملاقات هفته نهم مقابل استقلال خوزستان در اهواز کند و سه روز بعد به مصاف العین یا الهلال برود.

همه اینها احتمالاتی است که در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی رقم خواهد خود و این بار برانکو به صورت قانونی هم نمی تواند با کی روش چالش کند یا بازیکنانش را به تیم ملی ندهد چرا که اردوی تیم ملی در روزهای فیفا برگزار می گردد و قطعاً کی روش تمام بازیکنانش را برای برگزاری اردویی مهم و برگزاری ملاقات محبت آمیز می خواهد. با توجه به اینکه سازمان لیگ هم برنامه ریزی نموده تا به خاطر جام جهانی لیگ را در تاریخ معینی به اتمام برساند، شاید کمتر بتواند در این زمینه همکاری کند، اما آنچه مسلم است، در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا احتمال تغییر برنامه بازی های این تیم در هفته هشتم و نهم بسیار زیاد است. پرسپولیس در هفته دهم نیز که تاریخ برگزاری بازی های این هفته 27 و 28 مهرماه است، دربی را پیش رو دارد. سازمان لیگ پیش از این اعلام نموده در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی برنامه بازی های این هفته نیز تغییر خواهد نمود و به تاریخ چهارم و پنجم آبان ماه منتقل می گردد. در برنامه سازمان لیگ این تاریخ هم برای انجام دور دوم بازی های جام حذفی در نظر گرفته شده که شاید در این خصوص جابه جایی صورت بگیرد و بازی های جام حذفی به تاریخ 27 و 28 مهرماه منتقل گردد. در نهایت باید دید سازمان لیگ در صورت وقوع چنین حالتی چه تصمیمی خواهد گرفت.

منبع: تسنیم
انتشار: 20 اسفند 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20646

به "تلاقی بازی های مهم تیم ملی و پرسپولیس در آستانه دربی، این بار کی روش مقابل برانکو برنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاقی بازی های مهم تیم ملی و پرسپولیس در آستانه دربی، این بار کی روش مقابل برانکو برنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید