تلف شدن 86 قلاده ببر در تایلند

به گزارش مجله کامپیوتر، بیش از 80 قلاده ببری که از معبدی در تایلند نجات داده شده بودند بر اثر یک بیماری ویروسی تلف شدند.

تلف شدن 86 قلاده ببر در تایلند

با تور تایلند به طبیعتی همچون بهشت سفر کنید

به گزارش ایسنا، معبد بودایی Wat Pa Luang Ta Bua موسوم به معبد ببر واقع در استان کانتچانابوری تایلند در غرب بانکوک، یک جاذبه توریستی بوده که بازدیدکنندگان می توانستند در آن با ببرها عکس سلفی گرفته و با شیشه به توله ببرها شیر دهند.

اما در سال 2016 میلادی مقامات در پاسخ به فشار جهانی نسبت به قاچاق حیوانات وحشی، 147 ببر را از آن خارج کردند.

به گفته یک مقام ارشد وزارت حفاظت از پارک های ملی، حیات وحش و گیاهان، این حیوانات به دو پناهگاه دولتی منتقل شدند و کمی بعد معین شد که مستعد ابتلا به طاعون سگ سانان هستند.

اگر چه این مقام، آماری از شمار ببرهای تلف شده منتشر ننموده است اما بعضی گزارش ها حاکی از تلف شدن 86 قلاده ببر است که بیش از نیمی از ببرهای آزاد شده از معبد محسوب می گردد.

برای سال ها معبد ببر تایلند به عنوان یک پناهگاه حیات وحش در نظر گرفته می شد اما انتها به علت ارتباطات مشکوک با قاچاق حیوانات وحشی و سوء استفاده از حیوانات مورد آنالیز نهاده شد.

راهبان این معبد نیز از سوی فعالان حیات وحش به اقدام برای فراوری مثل غیرقانونی این ببرها متهم شده و بعضی از بازدیدکنندگان از معبد نیز اظهار داشته اند که به نظر می رسیده به ببرها مواد مخدر داده شده است.

بنابر گزارش اسکای نیوز، معبد ببر تمامی این اتهامات را تکذیب نموده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 شهریور 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 12194

به "تلف شدن 86 قلاده ببر در تایلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلف شدن 86 قلاده ببر در تایلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید