تمدید تفاهم&zwnjنامه طرح دادرس بین معاونت تربیت&zwnjبدنی و سازمان هلال&zwnjاحمر

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران (پانا) - تفاهم نامه طرح دادرس بین معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر برای پنج سال دیگر تمدید شد.

تمدید تفاهم&zwnjنامه طرح دادرس بین معاونت تربیت&zwnjبدنی و سازمان هلال&zwnjاحمر

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، پس از موفقیت های حاصل شده در طرح دادرس دانش آموزان کشور، تفاهم نامه طرح دادرس امروز با امضاء معاون تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش وپرورش و رئیس سازمان جوانان در محل سالن جلسات جمعیت هلال احمر به مدت پنج سال دیگر تمدید و برای آینده برنامه ریزی شد.

در این تفاهم نامه جدای از تمامی اهداف اجرایی و عملی وسیع مانند سنوات گذشته، دریکی از توافقات ویژه با توجه به تعطیلی مدارس در شرایط کرونا، کانالی از سوی معاونت تربیت بدنی در بخش سلامت به جمعیت جوانان هلال احمر اختصاص می یابد که طی آن آموزش به دانش آموزان در مورد موارد ایمنی، امداد و نجات، مقابله با بلایای طبیعی و ... بر روی شبکه شاد برای تمامی دانش آموزان کشور در دسترس خواهد بود.

مهرزاد حمیدی، معاون تربیت بدنی و سلامت در آیین افتتاح نهمین دوره طرح ملی دادرس (دانش آموزان آماده در روز های سخت) و امضای تفاهم نامه این طرح میان معاونت تربیت بدنی و سلامت و سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، اظهار کرد: در فرهنگ سازی و ایجاد عادت مثبت برای زندگی هر چه بیشتر سرمایه گذاری گردد، نتیجه بهتری خواهد داشت. موضوع ایمنی در کشور ما که کشوری حادثه خیز است و ازنظر جمعیتی جمعیت جوان داریم، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده که آموزش وپرورش توانسته همانند پلی میان جوانان و دولت عمل کند.

وی اضافه نمود: آموزش وپرورش برای اینکه بتواند نوجوانان و جوانان کشور را در راستای مهارت های زندگی نگه دارد، پیش قدم شده است.

حمیدی توضیح داد: موضوع ایمنی باید به حالت عادت و فرهنگ در بین ما شکل بگیرد. به وسیله پروژه دادرس می خواهیم سطح آگاهی و ایمنی افراد را افزایش داده و سطح خطرپذیری را کاهش دهیم. چند سال است که طرح دادرس در آموزش وپرورش با همکاری سازمان جوانان هلال احمر در حال اجرا و آنالیز است و همچنین به عنوان یک موضوع مهم ایفای نقش می نماید.

وی گفت: باید کوشش کرد در این زیست بوم کرونایی که با آن روبرو هستیم، حداکثر بهره را ببریم. این روز ها آموزش به کلاس ها محدود نیست و به نقاط صفر مرزی دسترسی پیداکرده ایم. اگر نمی توانیم پروژه های میدانی را مثل قبل داشته باشیم حتماً با برنامه های جدید این مشکل را حل خواهیم کرد.

در ادامه محمد گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر نیز اعلام کرد: وقوع حوادث طبیعی است کنترل نشدنی خواهد بود. مسئولیت آموزش همگانی به هلال احمر داده شده و یکی از مهم ترین قسمت های آموزشی، آموزش درست دانش آموزان است. سال جاری قرار است در هر شهر، یک مدرسه را به عنوان مدرسه امداد و نجات معرفی کنیم. تخلیه اضطراری از مهم ترین آموزش هایی است که باید ارائه گردد. ضمن اینکه از کانال شاد دانش آموزان برای آموزش حداکثری، بیشترین بهره را خواهیم برد.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46723

به "تمدید تفاهم&zwnjنامه طرح دادرس بین معاونت تربیت&zwnjبدنی و سازمان هلال&zwnjاحمر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمدید تفاهم&zwnjنامه طرح دادرس بین معاونت تربیت&zwnjبدنی و سازمان هلال&zwnjاحمر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید