توصیه های متخصص قلب به بیماران قلبی برای پیشگیری از کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، خبرنگاران/آذربایجان شرقی فوق تخصص جراحی قلب و عروق، با بیان اینکه بیماران قلبی جزو گروهای پرخطر از نظر ابتلا به ویروس کرونا هستند، گفت: افرادی که دچار گرفتگی رگ های قلبی و قدرت قلب پایین بوده و یا همزمان رگ ها و دریچه قلبشان، گرفتگی دارد، در معرض خطر هستند.

توصیه های متخصص قلب به بیماران قلبی برای پیشگیری از کرونا

دکتر رضایت پرویزی در گفت وگو با خبرنگاران با بیان این مطلب، اظهار کرد: بیمارانی که دچار نارسایی قلبی یا فشار خون بالا بوده و یا همزمان مسائل دیگری مانند دیابت دارند و همچنین افراد سیگاری جزو گروهای پرخطر هستند.

وی، بیان نمود: کرونا در بیماران قلبی و افراد مسن هم شایع بوده و هم عارضه بیشتری ایجاد می نماید.

این فوق تخصص جراحی قلب و عروق، افزود: در یک گزارش از چین، کرونا باعث آسیب قلبی در 20 درصد از بیماران شده بود. در این گزارش، مرگ و میر در افرادی که قلبشان گرفتار شده بود، چندین برابر افرادی با قلب سالم بود؛ بنابراین بیماران قلبی باید خیلی مراقب باشند.

پرویزی در ادامه با تاکید بر اینکه اعمال جراحی در شرایط فعلی فقط باید در صورت اورژانسی بودن، انجام شوند، گفت: در صورت نیاز فوری بیمار به عمل جراحی، تیم عمل شامل جراح و متخصص بیهوشی و کارکنان اتاق های عمل و آی سی یو و پرستاران باید تمامی اقدامات پیشگیری کننده و محافظت را برای حفظ سلامتی بیمار و جان خودشان انجام دهند.

وی با توصیه هایی به بیماران قلبی که جراحی انجام داده اند، بیان نمود: این افراد نیز باید اصولی مانند جدایی از جمع، بهداشت عمومی، نوشیدن مایعات فراوان و استراحت و آرامش را رعایت کنند.

وی، گفت: بیماران در صورت وجود مشکل حتما با پزشک معالج خود تماس بگیرند.

پرویزی با تاکید بر ضرورت دوری از اضطراب و نقش آن در تشدید تعدادی از بیماری های قلبی، اظهار کرد: ممکن است بیماری، گرفتگی کمی در رگ های قلبی داشته باشد که علایم آن در شرایطی مثل فعالیت با اضطراب تشدید می شود.

وی، افزود: این بیماران حتما باید با تغییر علایم خصوصا افزایش درد سینه یا تنگی نفس با پزشک معالج یا اورژانس تماس گرفته و نسبت به تغییر دارو یا افزودن آن و مراجعه به مرکز درمانی اقدام کنند.

وی، تاکید کرد: هر گونه تغییر در علایم یا تنگی نفس غیرعادی یا ضربان های قلبی نامرتب و تغییر شدید در فشارخون نیازمند درمان یا تغییر دارو بوده و بهتر است اقدام شود.

پرویزی، متذکر شد: مراجعه بی مورد باعث افزاش تردد و سطح تماس شده و به گسترش کرونا کمک می،کند، بنابراین بهتر است ارتباط به جز موارد واقعا اورژانسی به صورت تلفنی و غیر حضوری و از راه دور باشد.

وی در خاتمه، گفت: راه اندازی مراکز تخصصی مجازی ویزیت و درمان بیماران در هر رشته کاری مثل کلینیک مجازی قلب، کلیه یا روانشناسی راه چاره مناسبی است که مراکز مسئول مانند دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستان ها می توانند انجام دهند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27080

به "توصیه های متخصص قلب به بیماران قلبی برای پیشگیری از کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های متخصص قلب به بیماران قلبی برای پیشگیری از کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید