جای خالی کردستان در لیگ برتر فوتبال

به گزارش مجله کامپیوتر، ژینا شریعتی - سنندج- خبرنگار: کردستان از استان هایی است که علاقه مندان به فوتبال زیادی دارد و تک ستاره ها و استعدادهای درخشانی در این رشته را می توان در گوشه و کنار استان یافت.

جای خالی کردستان در لیگ برتر فوتبال

با این حال کردستان تیمی در لیگ برار فوتبال ندارد که انگیزه جوانان را برای حرفه ای شدن در این ورزش بیشتر کند. همین عامل باعث شده که تنها همان تک ستارگان را در تیم ها و باشگاه های استان های دیگر داشته باشیم. یاسر فیضی (متولد 1371 درکامیاران) یکی از ورزشکاران بااخلاق و حرفه ای در این رشته ورزشی است که می کوشد بازیکنی حرفه ای گردد. در ادامه گفت وگو خبرنگاران را با این فوتبالیست می خوانید.

 • چه سالی وارد فوتبال شدید و چرا فوتبال را انتخاب کردید؟

سال 1382 از تیم منتخب آکادمی های کامیاران وارد رشته فوتبال شدم و فعالیت خود را آغاز کردم. در خانواده ای به جهان آمده ام و زندگی نموده ام که علاقه مند به فوتبال بوده اند. از همان کودکی خود را یک فوتبالیست حرفه ای می دیدم. با وجود این که سن کمی داشتم، اما خانواده ام به من انگیزه زیادی می دادند. همچنین مربی دلسوزم، آقای سید مختار حسینی در پیروزیت های من نقش بسزایی داشته اند.

 • از سابقه ورزشی خودتان بیشتر بگویید؟

به مدت 7 سال عضو تیم شهرداری کامیاران(تربیت) بودم و همراه با تیم اکسین البرز به لیگ دسته یک صعود کردیم. همچنین یک سال عضو باشگاه ذوب آهن بودم و قهرمانی سوپرجام را به دست آوردیم.

 • در حال حاضر در کدام تیم مشغول به فعالیت هستید؟

سال جاری با قراردادی یک ساله به تیم مس کرمان پیوسته ام و فعالیت خود را آغاز نموده ام.

 • کامیاران چه توانمندی هایی در عرصه فوتبال دارد؟

کامیاران چندین سال است که حرف اول را در فوتبال کردستان می زند. با وجود این که مسئولان یاری چندانی به تیم آوالان کامیاران نکردند، سال گذشته در لیگ دسته 2 نتایج خوبی گرفت. امیدوارم سال جاری همه دست به دست هم دهند که این تیم به دسته یک صعود کند، چون فکر می کنم با وجود این همه بازیکن مستعد که در کردستان حضور دارند، زمان آن رسیده که تیمی در لیگ برتر داشته باشیم.

 • کردستان در فوتبال و فوتسال بانوان در سال های اخیر پیروزیت های چشمگیری داشته است، در این باره چه نظری دارید؟

همان طور که اشاره کردم در کردستان بازیکن های مستعد زیادی حضور دارند؛ چه در بخش آقایان و چه در بخش بانوان. در بخش بانوان شرکت راه یاب ملل حمایت نماینده و اسپانسر خوبی است. تیم بانوان در سال گذشته به لطف خدا توانست مقام سوم را کسب کند که می تواند نتیجه خوبی تلقی گردد و باعث سربلندی و افتخار است.

 • به عنوان یک ورزشکار پیروز کردستانی چه راهکارهایی را پیشنهاد می کنید که فوتبال کردستان به اوج برسد؟

فوتبال استان در زیرساخت ها دچار مشکل است. می گردد از فوتبالیست های قدیمی دعوت کرد که دوباره فعالیت خود را آغاز نمایند و از مربی های با دانش بالا در مکان های ورزشی استفاده کرد. همچنین اداره ورزش و جوانان می تواند در زمینه تکمیل تجهیزات ورزشی و یاری آموزشی به هیات ها یاری کند. مهم ترین دغدغه هیات فوتبال مشکل اقتصادی و نبود اسپانسر است. با جذب اسپانسر، بازیکن ها دیگر دغدغه اقتصادی نخواهند داشت و می توانند فعالیت خود را بهتر از قبل ادامه دهند.

 • کردستان تیم فوتبال دارد. چرا در این تیم حضور پیدا نکردید؟

استان کردستان تیم فوتبالی در سطح بالا ندارد. تیم آوالان نیز در لیگ دسته 2 قرار گرفته است. آرزوی هر ورزشکاری این است که برای زادگاه خودش افتخار کسب کند. به دلیل نبود تیم در سطح بالا و مسائل اسپانسر و... برای پیشرفت خود به ناچار وارد تیم های استان های دیگر می شویم و فعالیت خود را ادامه می دهیم.

 • از عملکرد خود در این راه راضی بوده اید؟

راستش را بخواهید 2 سال است که از عملکرد خود راضی نیستم. شرایط آن طور که فکر نموده بودم پیش نرفت. البته کم کاری از خودم بوده و مطمئنم در آینده نزدیک جبران می کنم.

 • به نظرتان ورزشکاران کامیاران می توانند صندلی قهرمانی فوتبال استان را احیا و در سطح ملی افتخارآفرینی نمایند؟

بله؛ فوتبال شهرستان کامیاران چندین سال است که عملکرد خوبی دارد. چندین بازیکن در باشگاه های کشور و در فوتبال پایه نیز چند بازیکن در تیم های ملی دارد.

 • برای رسیدن به این صندلی چه مسائلی سد راهتان بوده است؟

بالاخره برای رسیدن به هدف و پیروزیت هر انسانی باید راهی پرفراز و نشیب را طی کند. خدا را شکر می کنم که با پشتوانه خانواده ام با کمترین مسائل ممکن روبرو شدم، اما پشتکار یکی از علت های اصلی پیروزیت من و هر انسانی است. من بر اساس همان پشتکار به طور معمول روزی 2 جلسه یک ونیم ساعته تمرین می کنم که بیشترشان تمرین سرعتی است.

 • چه برنامه ای برای آینده ورزشی خود دارید؟

بالاخره هدف هر ورزشکاری رسیدن به تیم ملی و سطوح بالاست. همواره دوست داشته ام پله های ترقی را یکی پس از دیگری بالا بروم و سعی می کنم بر اساس تلاش و توانی که دارم پیروزیت را لمس کنم.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 10514

به "جای خالی کردستان در لیگ برتر فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جای خالی کردستان در لیگ برتر فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید