جودوی قهرمانی دنیا، ملایی با کسب نشان طلا طلسم 15 ساله را شکست

نماینده وزن 83- کیلوگرم جودوی کشورمان با برتری در دیدار نهایی مسابقات دنیای به طلسم 15 ساله جودوی ایران در کسب مدال طلای دنیا سرانجام داد.

جودوی قهرمانی دنیا، ملایی با کسب نشان طلا طلسم 15 ساله را شکست

به گزارش خبرنگاران، چهارمین روز از سی ودومین دوره مسابقات جودوی قهرمانی دنیا امروز (یکشنبه) در باکو آذربایجان با برگزاری رقابت های اوزان 63- کیلوگرم بانوان و 81- کیلوگرم آقایان پیگیری شد که سعید ملایی در دیدار نهایی وزن 81- کیلوگرم مردان سوتارو فوجیوارا ژاپنی را در امتیاز طلایی ایپون کرد تا به مدال طلا دست یابد.

نماینده کشورمان با برتری مقابل نفر ششم رنکینگ فدراسیون دنیای در دیدار نهایی ضمن کسب نشان طلا به طلسم 15 ساله جودوی ایران در رسیدن به خوشرنگ ترین مدال دنیا نیز خاتمه داد. آخرین بار آرش میراسماعیلی در مسابقات دنیای 2003 ژاپن موفق به کسب دومین مدال طلای دنیا خود و جودوی ایران گردیده بود.

در وزن 81- کیلوگرم آقایان، سعید ملایی امروز بعد از استراحت در گام نخست، برایند اتینن از کانادا را در کمتر از دو دقیقه ایپون کرد. او در مرحله بعد نیز در 14 ثانیه ایورا اسیوین بیورن از فنلاند را ضربه فنی کرد.

دارنده نشان برنز مسابقات دنیای 2017 در مرحله یک هشتم نهایی در 44 ثانیه آنری اگوتیدزه از پرتغال را ایپون کرد تا با سه پیروزی ضربه فنی گام به مرحله یک چهارم نهایی بگذارد. ملایی در این مرحله نیز مقابل ماتیاس کاسه نفر نهم رنکینگ فدراسیون دنیای از بلژیک به برتری دست یافت و به دیدار نیمه نهایی صعود کرد. سعید ملایی در مرحله نیمه نهایی نیز در امتیاز طلایی مقابل ودات آلبایراک از ترکیه به برتری دست یافت تا به دیدار نهایی صعود کند.

تیم ملی جودو کشورمان با سه ملی پوش در رقابت های دنیای باکو حضور یافته است و روز گذشته (شنبه) توسط محمد محمدی بریمانلو به نشان برنز دست یافت.

راهنمایی جودوکاران کشورمان در این مسابقات برعهده محمد منصوری است و در کنار او آندره و محسن ذکریا نیز به عنوان مربی حضور دارند.

سی ودومین دوره مسابقات دنیای با حضور 758 جودوکار از 125 کشور دنیا از روز پنجشنبه 29 شهریور ماه در سالن ملی ژیمناستیک آذربایجان شروع گردیده است و به مدت هشت روز ادامه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: بروزرسانی: 28 دی 1397 شناسه مطلب: 1245

به "جودوی قهرمانی دنیا، ملایی با کسب نشان طلا طلسم 15 ساله را شکست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جودوی قهرمانی دنیا، ملایی با کسب نشان طلا طلسم 15 ساله را شکست"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید