خبرنگاران بیشترین موارد جدید کرونا در خراسان جنوبی مربوط به مهر ماه است

به گزارش مجله کامپیوتر، بیرجند - خبرنگاران - دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی گفت: تا خاتمه شهریور ماه به طور متوسط روزانه 14 مورد جدید ابتلا به کووید 19، نیمه اول مهر ماه 40 مورد و نیمه دوم مهر ماه به طور متوسط روزی 102 مورد جدید داشتیم که بیشترین موارد ابتلا در این مدت است.

خبرنگاران بیشترین موارد جدید کرونا در خراسان جنوبی مربوط به مهر ماه است

غلامرضا شریف زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران اضافه کرد: متوسط روزانه کل مهر ماه در استان 73 نفر بوده است.

وی گفت: براساس آخرین تحلیل آماری بیماری کرونا بروز موارد جدید طی 24 ساعت گذشته در استان خراسان جنوبی 18.3 در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری 6.6 در صد هزار نفر جمعیت است که بروز موارد جدید سه برابر موارد کشوری بوده است.

وی گفت: میزان بروز تجمعی در سطح استان 618 در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری 642 در صد هزار نفر جمعیت است که فاصله ما به شاخص کشوری نزدیک تر می گردد.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا گفت: نسبت مرگ و میر در استان 4.4 درصد و در کشور 5.7 درصد است که شرایط استان نسبت به شاخص کشوری بهتر است.

وی توضیح داد: همچنین میزان مرگ و میر اختصاصی علیتی در استان 27.5 در صد هزار نفر جمعیت و شاخص کشوری 36.9 در صد هزار نفر جمعیت است که نسبت به شاخص کشوری شرایط بهتری داریم.

شریف زاده اضافه کرد: شاخص نمونه گیری به ازای هر هزار نفر جمعیت در خراسان جنوبی 22.3 و در کشور 54.1 در هزار نفر جمعیت است همچنین درصد نمونه های مثبت در استان از کل نمونه های اخد شده تا به امروز 27.6 درصد و شاخص کشوری 11.8 درصد است.

وی درباره رتبه بندی شهرستان های استان از لحاظ میزان بروز تجمعی گفت: از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تا امروز همچنان شهرستان بیرجند با میزان بروز تجمعی 794 در صد هزار نفر جمعیت در رتبه اول قرار داد که نسبت به شاخص کشوری 160 شاخص بالاتر است.

دبیر ستاد دانشگاهی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در خراسان جنوبی اعلام کرد: شهرستان بشرویه با میزان بروز تجمعی 747 رتبه دوم، شهرستان قاینات با 636 رتبه سوم، شهرستان سرایان با 599 رتبه چهارم، شهرستان درمیان با 597 رتبه پنجم و شهرستان طبس با میزان بروز تجمعی 585 در رتبه ششم قرار گرفته است.

وی گفت: همچنین شهرستان سربیشه با میزان بروز تجمعی 550 رتبه هفتم، شهرستان زیرکوه با 432 رتبه هشتم، شهرستان فردوس با 318 رتبه نهم، شهرستان خوسف با 266 رتبه دهم و شهرستان نهبندان با میزان بروز تجمعی 254 در رتبه یازدهم قرار گرفته است.

شریف زاده اضافه کرد: از آغاز اپیدمی کرونا در خراسان جنوبی تا به امروز متاسفانه هر 25 ساعت یک مرگ در استان رخ داده که در مهر ماه به طور متوسط 2.3 بوده است.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور سال جاری با افزایش بیماران تنفسی در این استان به شرایط هشدار بازگشته بود، بیش از یک ماه است که جزو استان های در شرایط قرمز قرار گرفته است و بیماران تنفسی و کرونایی بستری در بیمارستان های خراسان جنوبی در این مدت افزایش قابل توجهی داشته است.

براساس آخرین شرایط کرونا در خراسان جنوبی که روز پنجشنبه (24 مهر ماه) منتشر شد، هفت شهرستان این استان در شرایط قرمز (خیلی پرخطر) هستند.

محدودیت های کرونایی که از ابتدای هفته گذشته به خراسان جنوبی بازگشت، با توجه به شرایط شیوع کرونا در این استان و برای کنترل بیماری در شهرستان های قرمز یک هفته دیگر تا دوم آبان تمدید شد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 43516

به "خبرنگاران بیشترین موارد جدید کرونا در خراسان جنوبی مربوط به مهر ماه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیشترین موارد جدید کرونا در خراسان جنوبی مربوط به مهر ماه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید