خبرنگاران تست های کرونا در زنجان افزایش می یابد

به گزارش مجله کامپیوتر، زنجان - خبرنگاران - استاندار زنجان گفت: چند کار عملیاتی در ارتباط با کرونا با جدیت پیگیری می شود که افزایش تعداد تست های کرونا و انجام آن به صورت گسترده مورد توجه قرار گرفته است و برای پیشبرد بهتر این برنامه مهم مسائل احتمالی آن برطرف می شود.

خبرنگاران تست های کرونا در زنجان افزایش می یابد

فتح الله حقیقی شامگاه یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با کرونای استان با اشاره به اینکه در این راستا قرنطینه کردن بهنگام افراد دارای تست مثبت اهمیت بسزایی دارد افزود: در مرحله اول 40 درصد این بخش ساماندهی و سهمیه شهرستان ها نیز لحاظ شده است و بر این اساس تمام امکانات، تجهیزات و میهمانسراهای دستگاه های اجرایی و همچنین منابع مالی لازم باید در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گیرد.

وی در خصوص ساماندهی سالمندان زنجانی نیز گفت: بر این اساس طی جلسه آینده اقدامات این حوزه اعلام و علاوه بر آن در خصوص رهگیری بیماران دارای تست مثبت نیز اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان باید برای تامین زیرساختهای لازم دانشگاه علوم پزشکی را یاری کند.

استاندار زنجان ادامه داد: اگر انضباط در انجام تست و اجرای قرنطینه، پایش مستمر سالمندان و بیماران و برخورد قاطع با متخلفان انجام شود، بیماری منحوس کنترل و بسیاری از مسائل حل می شود.

وی افزود: با توجه به نظرات کارشناسان، شدت واگیری ویروس کرونا در فضای بسته، غیرقابل تصور است و در این ارتباط تلاش شود افرادی که تست کرونای آنان مثبت می شود برای جلوگیری از سرایت ویروس به سایر اعضای خانواده به سرعت قرنطینه شوند.

استاندار زنحان تاکید کرد: باید تلاش کرد تا شرایط لازم را در فضاهای بسته فراهم کرد و در منازلی که افراد سالمند یا دارای بیمار زمینه ای هستند اگر تست پی سی آر یک نفر، مثبت شد، ماندن این فرد در آن منزل برای سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه ای، بسیار خطرناک است.

وی گفت: بررسی ها نشان می هد 70 درصد افراد مسن که تست پی سی آر آنها مثبت بوده، بستری شده اند و بیشترین آمار مرگ و میر کرونایی در استان با 85 درصد مربوط به این گروه سنی است.

حقیقی، با اشاره به کاهش تدریجی شمار بستری های کرونایی استان افزود: این امر نشان می دهد که هر آنچه از ابتدای شیوع ویروس کرونا مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و خودداری از تجمعات بیان شده، درست بوده است.

وی با بیان اینکه اِعمال محدودیت های اجباری موجب کاهش تعداد مبتلایان به کرونا شده است، ادامه داد: این جای تاسف دارد که شماری از افراد پروتکل ها را رعایت نمی کنند و باید اجباری برای رعایت این امر مهم باشد.

حقیقی افزود: مردم باید بدانند که غربالگری، زمانی نتیجه می دهد که اراده ای در پشت آن برای رعایت پروتکل های بهداشتی باشد و در غیر اینصورت نتیجه نمی دهد لذا باید آموزش لازم را ارائه کرده و با این ویروس همزیستی داشت که بی توجهی به آن نتیجه ناخوشایندی را رقم می زند.

استاندار زنجان با ابراز نارضایتی از عدم همکاری لازم برخی از دستگاه های متولی در اجرای برنامه های مقابله با کرونا ادامه داد: با توجه به شرایط کرونایی حاضر باید با متخلفان برخورد کرد و از طرفی با تشکیل قرارگاه کرونا، کمیته ناظر شکل گرفته که تا به امروز فعال نشده که توجه به آن ضروری است.

حقیقی با تاکید بر اینکه هیچ اداره ای حق تعطیلی کامل را ندارد، گفت: مدیران دستگاه های اجرایی استان می توانند طبق بخشنامه اعلام شده تعداد کارکنان خود را به کمتر از یک سوم کاهش دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 دی 1399 بروزرسانی: 7 دی 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 46119

به "خبرنگاران تست های کرونا در زنجان افزایش می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تست های کرونا در زنجان افزایش می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید