خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 5 نفر رسید

به گزارش مجله کامپیوتر، ارومیه- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه علاقه چندانی به نگاه آماری نسبت به کرونا ندارد، گفت: چهار مورد جدید از کرونای مثبت در این استان ثبت شد و با احتساب یک مورد قبلی در مجموع تعداد مبتلایان قطعی استان به کرونا به پنج نفر رسید.

خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 5 نفر رسید

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور، 124 مورد مشکوک در آذربایجان غربی شناسایی شده که فرایند آزمایش آنان در حال اجرا است.

وی افزود: چهار مبتلای جدید در بیمارستان طالقانی ارومیه بستری بودند که سه نفر آنان با حال عمومی خوب مرخص شدند و یک نفر نیز خانم 70 ساله است که اکنون در آن بیمارستان بستری بوده و حال عمومی وی نیز خوب است.

وی تاکید نمود: پیش از این نیز یک نفر در شهرستان خوی بستری بود که مرخص شده است.

وی با اشاره به اینکه مبادی ورودی آذربایجان غربی برای جلوگیری از شیوع کرونا کنترل می گردد، بیان نمود: باید برای مدتی از اسکان آزادانه افراد غیربومی جلوگیری گردد تا همچنان این استان در ردیف استان های تمیز از لحاظ کرونا باقی بماند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: با وجود کم بودن تعداد افراد مبتلا در آذربایجان غربی، رعایت بهداشت فردی برای شهفرایندان همچنان الزامی است و باید موارد مطرح شده توسط متخصصان به صورت کامل توسط خانواده ها رعایت گردد.

شیوع ویروس کرونا اواخر ماه دسامبر گذشته از چین شروع شد و تا به امروز هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند؛ این بیماری قابل پیشگیری است و به راحتی و با راهکارهای ساده می توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد.

این ویروس دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا دو هفته دارد و همین امر موجب شده تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکنند و ضرورتی برای رفتن به پزشک احساس نکنند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23852

به "خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 5 نفر رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعداد افراد مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی به 5 نفر رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید