خبرنگاران مشارکت 170 میلیارد ریالی مردم در بازار سرمایه علیه کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران - خبرنگاران - در پنج روز معاملاتی اخیر، دو هزار و 199 نفر مشارکت کننده به یاری هموطنان خود شتافتند تا با خرید اوراق گواهی نیکوکاری در پویش مردمی بازار سرمایه علیه کرونا مشارکت داشته باشند.

خبرنگاران مشارکت 170 میلیارد ریالی مردم در بازار سرمایه علیه کرونا

به گزارش روز (چهارشنبه) روابط عمومی فرابورس ایران، سومین هفته از فروردین ماه در میانه التهاب و نگرانی از ویروسی سپری شد که برای شیوع و پیدا کردن کردن میزبان خود، قائل به هیچ قاعده و قانونی نیست.

در حالی که سازمان بهداشت جهانی به صراحت اعلام کرده در جهان کمتر نقطه ای را می توان یافت که آلوده به ویروس کرونا و آثار زیانبار مالی و بهداشتی آن نباشد، در کشور ما شاهدیم اهالی بازار سرمایه برای کمک مالی برای کنترل و مهار هرچه بیشتر این بیماری با پیوستن به پویش مقابله با کرونا، هر روز جلوه تازه ای از زنجیره اتحاد و همبستگی خود را به رخ می کشند.

در هفته جاری از مجموع مشارکت کنندگان در نماد کرونا1 که تمامی مبالغ جمع آوری شده آن به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد و در نماد کرونا2 که سود و منافع حاصل از آن در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد، 2 هزار و 189 نفر افراد حقیقی هستند.

براساس گزارش های سازمان بهداشت جهانی، ایران از نظر تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جایگاه هفتم ایستاده است؛ در چنین موقعیتی اهالی و فعالان بازار سرمایه با حضور در پویش مردمی مقابله با کرونا تلاش می کنند همبستگی خود را با مبتلایان به این ویروس و وزارت بهداشت و درمان نشان بدهند.

در این بازه زمانی در نماد کرونا1 با مشارکت یک هزار و 850 شخص حقیقی و حقوقی مبلغ 5 میلیارد و 22 میلیون و 60 هزار ریال جمع آوری شده و 946 شخص نیز اوراق نیکوکاری کرونا2 را به مبلغ 12 میلیارد و 324 میلیون و 110 هزار ریال خریداری کرده اند.

پویش مردمی مشارکت در کرونا را میلیونی کنیم از 27 اسفندماه و همزمان با آغاز دوره اوج انتشار ویروس کرونا در جهان، در فرابورس ایران در قالب تامین مالی جمعی آغاز شد تا در زمره کمپین هایی در بازار سرمایه جهان باشد که برای جذب منابع مالی برای تشخیص، پیشگیری و جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا نقش ایفا کردند.

اهالی بازار سرمایه از ابتدای این پویش تا کنون با استقبال پرشور خود و مشارکت 28 هزار و 574 نفری، مبلغ 170 میلیارد و 341 میلیون و 150 هزار ریال جمع آوری کرده اند تا 52 میلیارد و 796 میلیون و 540 هزار ریالی که از فروش اوراق کرونا1 حاصل شده، تماما در اختیار وزارت بهداشت قرار بگیرد و با سود حاصل از 117 میلیارد و 544 میلیون و 610 هزار ریالی که از فروش اوراق کرونا2 بدست آمده، هرچه زودتر شرایط برای شکست ویروس کرونا هموارتر شود.

این کمپین که از ابتدای حیاتش با استقبال اهالی بازار سرمایه روبه رو شد، قرار است تا پایان فروردین ماه ادامه داشته باشد. به منظور تسهیل امکان حضور حداکثری اهالی بازار سرمایه، حداقل تعداد سهام در این نمادها یک ورقه گواهی نیکوکاری به ارزش اسمی 10 هزار ریال در نظر گرفته شده است و سقفی برای حداکثر میزان مشارکت در خرید این اوراق تعیین نشده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 28126

به "خبرنگاران مشارکت 170 میلیارد ریالی مردم در بازار سرمایه علیه کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران مشارکت 170 میلیارد ریالی مردم در بازار سرمایه علیه کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید