خبرنگاران معترضان آمریکایی مجسمه شخصیت های دوران برده داری را سرنگون کردند

به گزارش مجله کامپیوتر، تهران- خبرنگاران- معترضان به نژادپرستی در آمریکا چند مجسمه دیگر مربوط به شخصیت های دوران برده داری از جمله مجسمه سراینده سرود ملی این کشور را سرنگون کردند.

خبرنگاران معترضان آمریکایی مجسمه شخصیت های دوران برده داری را سرنگون کردند

به گزارش آسوشیتدپرس، معترضان روز شنبه به وقت محلی مجسمه های شخصیت هایی را که بیش از 150 سال پیش برای استقلال از ایالات متحده کوشش نموده بودند، به زیر کشیدند.

چندین مجسمه نیز به دستور فرماندار ایالت کارولینای شمالی از محلشان برداشته شدند تا زد و خوردی میان معترضان و طرفداران فزونی نژادی ایجاد نشود.

معترضان در منطقه گلدن گیت پارک سان فرانسیسکو نیز با رنگ قرمز روی پایه ستون مجسمه ها نوشتند: برده دار. آنها سپس مجسمه ها را با طناب سرنگون کردند.

یکی از این مجسمه ها متعلق به فرانسیس اسکات کی سراینده سرود ملی آمریکا بود. کی چند برده داشت.

یکی دیگر از این مجسمه ها به اولیس گرانت تعلق داشت. وی در سرانجام جنگ داخلی آمریکا نقش ایفا کرد و سپس رییس جمهوری این کشور شد. معترضان معتقدند که وی و خانواده اش برده دار بودند.

مجسمه خونیپرو سرا مسیونر اسپانیایی قرن هجدهم نیز به زیر کشیده شد. وی بومیان آمریکا را مجبور کرد که کاتولیک شوند؛ در غیر این صورت آنها را مجازات می کرد.

مخالفان سرا می گویند که وی، قبایل و فرهنگ آنها را از بین برد.

معترضان در روزهای پیشین نیز مجسمه های جورج واشنگتن از بنیانگذاران و نخستین رییس جمهوری آمریکا در شهر پورتلند واقع در ایالت اورگان، توماس جفرسون سومین رییس جمهوری این کشور و کریستف کلمب کاشف قاره آمریکا را سرنگون کردند.

اعتراضات علیه نژادپرستی و نمادهای دوران برده داری آمریکا پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست توسط پلیس این کشور اوج گرفت.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 27 مرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 34263

به "خبرنگاران معترضان آمریکایی مجسمه شخصیت های دوران برده داری را سرنگون کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معترضان آمریکایی مجسمه شخصیت های دوران برده داری را سرنگون کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید