خبرنگاران پنج شهرستان دیگر استان کرمانشاه قرمز شد

به گزارش مجله کامپیوتر، کرمانشاه - خبرنگاران - رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: براساس رنگ بندی جدید شهرستان های کرمانشاه، گیلانغرب، صحنه، هرسین و سنقر و کلیایی هم از 18 فروردین ماه از لحاظ شیوع کرونا در شرایط قرمز قرار گرفت.

خبرنگاران پنج شهرستان دیگر استان کرمانشاه قرمز شد

مهدی محمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران با بیان اینکه پیش از این نیز شهرستان های کنگاور، پاوه، سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب هم قرمز اعلام شده بود، افزود: بدین ترتیب 9 شهرستان استان هم اکنون در شرایط قرمز قرار گرفته است.

وی گفت: براساس رنگ بندی جدید شهرستان های جوانرود، روانسر، دالاهو و قصرشیرین در شرایط نارنجی و شهرستان ثلاث باباجانی در شرایط زرد قرار گرفته است.

397 نفر مشکوک به کرونا در استان کرمانشاه شناسایی شدند

وی گفت: در شبانه روز گذشته 58 مورد بیمار مثبت بستری و 339 بیمار مثبت سرپایی مشکوک به کرونا در سطح استان شناسایی شدند که نسبت به روز گذشته 41 نفر افزایش یافته است.

محمدی افزود: هم اکنون 416 بیمار مبتلا به کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری هستند که نسبت به روز گذشته 23 نفر افزایش یافته است.

وی گفت: در 24 ساعت گذشته یک نفر بر اثر ابتلای قطعی به کووید 19 در شهرستان اسلام آبادغرب فوت کرد و مجموع جان باختگان استان به یک هزار و 524 نفر رسید.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه یادآور شد: در 24 ساعت گذشته 107 بیمار جدید با علایم کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری و 79 بیمار کووید 19 بعد از بهبودی از مراکز درمانی ترخیص شدند.

وی با بیان اینکه میانگین بستری روزانه بیماران مشکوک به کووید، بیش از دو و نیم برابر شده است، گفت: میانگین بستری روزانه در هفته سوم فروردین 114/5 است که نسبت به هفته آخر اسفند 99 که 44/2 نفر بوده است، 2/6 برابر افزایش را نشان می دهد.

محمدی همچنین گفت: میانگین فوت روزانه قطعی نیز در هفته سوم فروردین به 2 مورد رسیده است که نسبت به هفته آخر اسفند 2/2 برابر افزایش یافته است.

تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در کرمانشاه 30 درصد افزایش یافت

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نیز به خبرنگاران گفت: شب گذشته، 92 بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان پذیرش شدند که نشان از افزایش حدود 30 درصدی تعداد بیماران بستری دارد.

بهمن روشنی افزود: به دنبال سفرهای نوروزی آمار مبتلایان به کرونا در استان به شدت در حال افزایش است و کرمانشاه در شروع پیک چهارم قرار گرفته است.

او با بیان اینکه هم اکنون 400 بیمار مبتلا به کووید 19 در مراکز درمانی استان بستری هستند، گفت: تنها در شب گذشته 92 مبتلای جدید در بیمارستان های استان بستری شدند که این آمار نگران کننده است.

به گفته روشنی، در برخی شهرستان ها مانند اسلام آبادغرب، سنقر، کنگاور و صحنه تعداد بیماران بطور نگران کننده ای در حال افزایش است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه به تمام مراکز درمانی استان اعلام آماده باش کرده ایم تا ظرفیت ها را بالا ببرند، اظهار کرد: از 25 بیمارستان استان 20 مرکز اقدام به پذیرش بدون محدودیت بیماران کرونا می کنند و پنج بیمارستان دیگر به صورت موردی و متناسب با فعالیت خود اقدام خواهند کرد.

او یادآور شد: پیش بینی ما این است که در پیک چهارم، استان کرمانشاه حدود یک هزار و 800 تخت ویژه بیمارستانی نیاز دارد که در حال آماده سازی آنها هستیم با این حال مهمترین نکته در مهار کرونا، پیشگیری توسط خود مردم با استفاده از ماسک و حفظ فاصله فیزیکی است.

روشنی همچنین تاکید کرد: همشهریانی که مسافرت رفته اند ممکن است ناقل ویروس جهش یافته کرونا باشند که لازم است دست کم پنج روز در برخورد با دیگران احتیاط کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 3 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54213

به "خبرنگاران پنج شهرستان دیگر استان کرمانشاه قرمز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پنج شهرستان دیگر استان کرمانشاه قرمز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید