خبرنگاران کیش در شرایط زرد شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است

به گزارش مجله کامپیوتر، کیش - خبرنگاران - سخنگوی شورای سلامت کیش گفت: این جزیره هم اکنون در شرایط زرد از نظر شیوع ویروس قرار گرفته و ضروری است پروتکل های بهداشتی بیش از گذشته توسط افراد به ویژه مسافران رعایت گردد.

خبرنگاران کیش در شرایط زرد شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است

محمدرضا رضانیا عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران گفت: با توجه به این شرایط، نهادها و دستگاه های عضو شورای سلامت نظارت بر بازار و اصناف و فعالان توریستی جزیره را تشدید نموده اند تا بتوانیم رشد شیو ع ویروس را کنترل کنیم.

وی، با بیان این که در 10 روز منتهی به یک فروردین با سکانس گیری 20 نمونه ارسالی به هرمزگان 16 مورد کرونای انگلیسی شناسایی شده است اضافه نمود: در این ایام روزانه با شناسایی پنج مبتلا ، آمار بستری بیمارستان کیش در 2 هفته گذشته هم اکنون به 17 نفر افزایش یافته است.

رضانیا اضافه نمود: تا کنون سه هزار و 464 بیمار مبتلا به ویروس کرونا در سطح جزیره کیش شناسایی شده که اکنون سه نفر در بیمارستان بستری هستند و 2 نفر در نقاهتگاه و 71 نفر نیز در قرنطینه خانگی هستند.

وی با اشاره به اینکه شورای سلامت کیش به منظور حفظ سلامت مردم و گردش چرخ مالی جزیره محدودیت را بجای اعمال ممنوعیت انتخاب نموده است یادآور شد: مهمترین نگرانی شورای سلامت و ستاد ملی ملی کرونا افزایش شیوع ویروس جهش یافته کرونا (کرونای انگلیسی) است چراکه این گونه در فضای باز و سر پوشیده با سرعت بیشتر نسبت به انواع دیگر ویروس انتقال پیدا می نماید.

جزیره کیش یکی از چهار مناطق توریست پذیر جنوب غرب آسیا بوده که همه ساله حدود یک میلیون و 800 هزار نفر توریست پذیرش می کرد که در سال گذشته به حداقل ممکن رسیده است.

پذیرش مسافر کیش در تعطیات عید نوروز سال 1400 نیز به نسبت نوروز سال 1398 (قبل از شیوع کرونا) حدود 50 درصد کاهش یافته است.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از 91 کیلومتر مربع مساحت در 18 کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است که در گذشته آن را قیس می خواندند.

این جزیره از دیرباز تا به امروز به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه جانبه مالی و توریستی مقصد توریستان و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همیشه یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می گردد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

مجله کامپیوتر: از کامپیوتر و IT کلی مقاله و ترفند جالب اینجا داریم

منبع: ایرنا
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54026

به "خبرنگاران کیش در شرایط زرد شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کیش در شرایط زرد شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید