خطیب زاده: اوکراین از سانحه هواپیما استفاده سیاسی می نماید

به گزارش مجله کامپیوتر، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه اظهارات دبیر شورای امنیت ملی اوکراین در خصوص عمدی بودن سانحه هواپیمای اوکراینی در مصاحبه با رسانه کانادایی را قویا رد کرد.

خطیب زاده: اوکراین از سانحه هواپیما استفاده سیاسی می نماید

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: اینکه به رغم همه توضیحات و گزارشهای تخصصی و کارشناسی، بعضی مقامات اوکراینی همچنان به اظهارات سیاسی و مبهم خود ادامه می دهند، و فرضیه های ذهنی و سفارشی خود را در بستر رسانه ای مطرح می نمایند، باعث تاسف است.

خطیب زاده اضافه کرد: بنظر می رسد برای مقامات اوکراینی نه حل و فصل این سانحه تلخ در چارچوب واقعیات عینی و کارشناسی و نه کاهش آلام خانواده های قربانیان اولویت دارد، بلکه سعی مینمایند با مستمسک قراردادن این سانحه، مسائل داخلی و یا روابط خارجی خود با سایر کشورها را به این حادثه دردناک مرتبط نموده و از آن بهره برداری سیاسی نمایند و روشن است که چنین سوء استفاده های سیاسی تا چه حد غیر قابل قبول است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را برای مذاکره با همه طرفها در چارچوب قانون و عرف بین المللی بار دیگر اعلام می نماید و به همه طرفها توصیه می نماید در اظهارات خود از چارچوب منطق و قانون خارج نشوند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 26 خرداد 1400 بروزرسانی: 26 خرداد 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 57541

به "خطیب زاده: اوکراین از سانحه هواپیما استفاده سیاسی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: اوکراین از سانحه هواپیما استفاده سیاسی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید