خودکفایی در فراوری و نوآوری تجهیزات دفاعی

به گزارش مجله کامپیوتر، فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: تجهیزات مورد استفاده در نیروی زمینی ارتش، ساخت دانشمندان این نیرو و وزارت دفاع است.

خودکفایی در فراوری و نوآوری تجهیزات دفاعی

به گزارش خبرنگاران، امیر سرتیپ کیومرث حیدری صبح امروز در حاشیه بازدید از آخرین تجهیزات مهندسی و ادوات جنگی تیپ 216 زرهی شهید غلامرضا مخبری زنجان، اظهار کرد: خوشبختانه استان زنجان یک تیپ زرهی بسیار خوب، خوشنام و پیروز دارد که سربلندی و ولایت مداری این تیپ در دوران دفاع مقدس و تاریخ ثبت شده و در حال حاضر نیز آمادگی بالایی دارد.

این مسئول ادامه داد: در مجموع، نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بهره مندی از اوامر مطاع فرمانده کل قوا در 26 رسته رزمی خود به خودکفایی کامل رسیده و امروز در تجهیزاتی که در چرخه دفاعی نیروی زمینی مورد استفاده بوده و یا بایستی مورد استفاده قرار گیرد، ساخته و پرداخته ذهن، عقل و دانش دانشمندان نیروی زمینی ارتش، وزارت دفاع و کارخانجات آن دو است.

وی افزود: به فضل خدا، نیروی زمینی، روی پا ایستادن، خودکفایی و ولایت مداری را به منصه ظهور رسانده و خوشبختانه نیروی زمینی محوری در حال حاضر هم در مرزهای غرب، شرق و جنوب غرب مستقر است.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه حضور ارتش در مرزهای کشور به دلیل وجود خطر تهدیدکننده برای امنیت کشور نیست، توضیح داد: حضور ارتش و نیروی زمینی در مرز به این دلیل است که باید فعل و انفعالات آن سوی مرزها رصد شده تا کشور از امنیت پایدار برخوردار گردد.

وی با اشاره به استقرار ارتش در مرزها طی ایام اربعین حسینی، یادآور شد: در مرز شرق به منظور ورود زائران تمهیداتی اندیشیده شد و در مرز غرب، خاتمهه خسروی در کنترل نیروی زمینی ارتش بود و توانستیم تمهیدات مناسبی را ارائه کنیم و در مرز چزابه نیز حضور داشتیم و به طور کلی می توان گفت که ارتش حضوری مسئولانه داشت و انواع امکانات رفاهی، امنیتی و اورژانسی برای زائران فراهم و یک پل هوایی بالگردی بین چزابه و خسروی ایجاد شد تا درصورت بروز حادثه، امدادرسانی و کنترل به خوبی انجام گردد که خوشبختانه حادثه ای رخ نداد و زائران امنیت کاملی را تجربه کردند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با اشاره به دستاوردهای این نیرو، اعلام کرد: نیروی زمینی بر خوداتکایی و خودکفایی بر اساس دستور فرمانده کل قوا تاکید ویژه ای دارد و خود را ملزم به این مهم می داند و تا امروز نیز در این زمینه پیروز عمل نموده است. این نیرو 26 رسته دارد که با این رسته ها می تواند یک دفاع، یک آفند و یک پدافند را ساماندهی کند و تجهیزات متفاوت و مختلف احتیاج است تا این رسته ها با یکدیگر اختلاط داشته باشند.

این مسئول اظهار کرد: نیروی زمینی ارتش توانسته علاوه بر تجهیزاتی که در حال حاضر مورد احتیاج این نیرو است را به روز کند. همچنین به بحث های آینده پژوهانه توجه نموده و مواردی را که برای آینده ارتش و نیروی زمینی احتیاج است را مورد توجه قرار داده است. علاوه بر آن چگونگی و الگوی جنگ های آینده را پیش بینی و آنالیز نموده و متناسب با آن انواع تجهیزات ضدزره، تجهیزات سیگنالی، تجهیزات راداری و تجهیزات بالگردی را آماده می نماید تا بتواند در عرصه جنگ های احتمالی آینده، پیروز بوده و پاسخ گوی احتیاجهای ارتش و کشور باشد که این مهم از مطالبات فرمانده کل قوا و رهبر معظم انقلاب نیز به شمار می رود.

امیرسرتیپ حیدری افزود: در هر ماه کار تحقیقاتی حداقل یک وسیله و یا تجهیز دفاعی نوآوری شده، از قبیل موشک اندازهای ضدزره، موشک اندازهای زمین پایه، موشک اندازهای خودرو پایه و انواع سلاح ها به خاتمه می رسد و گاهی با حضور اصحاب رسانه رونمایی می گردد اما تجهیزاتی نیز وجود دارد که شرایط اقتضا می نماید که فراوری آن رسانه ای نگردد و به عنوان یک توان نهفته سبب گردد که در روز حادثه، دشمنان با یک وضعیت پیش بینی نشده ای روبرو شوند و خوشبختانه سلاح و تجهیزات سری و به کل سری متعارف به اندازه کافی برای احتیاجهای عملیاتی نیروهای زمینی ارتش وجود دارد.

وی گفت: امیدواریم با قابلیت و توانمندی های به دست آمده به کشورهای دوست، کشورهای مسلمان و کشورهایی که برادر هستند، این علم، ثروت و نوآوری ها سرازیر گردد تا آنان نیز بتوانند از این مهم بهره مند شوند.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16220

به "خودکفایی در فراوری و نوآوری تجهیزات دفاعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودکفایی در فراوری و نوآوری تجهیزات دفاعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید