دانشگاه پرینستون: گرمای تابستان جلوی گسترش کرونا را نمی گیرد

به گزارش مجله کامپیوتر، پژوهشگران دانشگاه پرینستون در جریان تحقیقاتی تازه که حاصل آن در نشریه معتبر علمی ساینس منتشر شده، به این نتیجه رسیده اند که گرمای تابستان تنها به اندازه ای بسیار محدود قادر به جلوگیری از پاندمی کرونا خواهد بود. به گفته محققان تأثیر شرایط آب و هوایی بر ویروس جدید کرونا اندک است.

دانشگاه پرینستون: گرمای تابستان جلوی گسترش کرونا را نمی گیرد

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

به گزارش دویچه وله، تحقیقاتی جدید نشان می دهد، دمای بالای هوا در تابستان چندان نمی تواند جلوی پاندمی کرونا را بگیرد. به باور محققان دما تنها زمانی می تواند مؤثر باشد که بدن شمار زیادی از انسان ها به ایمنی لازم مقابل کرونا دست یافته باشد.

پژوهشگران دانشگاه پرینستون در جریان تحقیقاتی تازه که حاصل آن در نشریه معتبر علمی ساینس منتشر شده، به این نتیجه رسیده اند که گرمای تابستان تنها به اندازه ای بسیار محدود قادر به جلوگیری از پاندمی کرونا خواهد بود. به گفته محققان تأثیر شرایط آب و هوایی بر ویروس جدید کرونا اندک است.

در مقاله ای که در این ارتباط در نشریه ساینس به انتشار رسیده، آمده است، بالا بودن میزان رطوبت جلوی گسترش ویروس های معمول کرونا و ویروس گریپ را می گیرد، اما این امر در مقابل ویروس جدید کرونا (ویروس سارس−کوو2) چندان مؤثر نیست، چرا که بدن بیشتر انسان ها به ایمنی لازم مقابل این ویروس دست نیافته است.

پژوهشگران بر این باورند که ویروس جدید کرونا علیرغم عواملی آب و هوایی، چون رطوبت و گرما همچنان گسترش یابد.

آنان در این رابطه به فرایند پاندمی کرونا در کشور های گرمسیری، چون برزیل، اکوادر و استرالیا اشاره نموده و آن را شاهدی بر مدعا می دانند.

محققان دانشگاه پرینستون معتقدند عامل آب و هوا زمانی تأثیرگذار و مشخص کننده خواهد بود که بخش اعظمی از جمعیت به ایمنی لازم مقابل ویروس جدی کرونا دست یافته باشند و این ویروس به یک بیماری فصلی بدل گردد.

برایان گرنفل، یکی از تهیه کنندگان مقاله منتشر شده در نشریه ساینس می گوید: ما این مسئله را در خصوص ویروس های پیشین کرونا که باعث سرماخوردگی می شوند، مشاهده نموده ایم، به ویژه در فصل زمستان و در مناطقی که گرمسیر نیستند.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 1 مرداد 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 32084

به "دانشگاه پرینستون: گرمای تابستان جلوی گسترش کرونا را نمی گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه پرینستون: گرمای تابستان جلوی گسترش کرونا را نمی گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید