راز ساخت واکسن ویروس قاتل در آمریکا

به گزارش مجله کامپیوتر، رأی الیوم در مطلبی با اشاره به بحث و جدل ها درباره اینکه دولت آمریکا کرونا را ایجاد کرده، آورده است: می زنی مصری که تابعیت آمریکایی هم دارد؛ نیز به نظریه توطئه درباره بروز کرونا ملحق شده است.

راز ساخت واکسن ویروس قاتل در آمریکا

این رسانه می نویسد: وی که در آمریکا به سر می برد و بر این باور است که از زوایای پنهان امور آگاه است و اینکه کرونا یک آنفلوآنزای عادی است و نیازی به این همه ترس نیست و دولت آمریکا مایل به ایجاد هراس و مجبور کردن مردم با خرید و سودی آوری بیشتر است. از نگاه وی ویروس کرونا ساخت آمریکاست که در برابر چین دچار ضعف شده است و به این جنگ (بیولوژیک) روی آورده است تا به چین ضربه بزند و پس از آن واکسن آنرا رونمایی می کند تا پول زیادی به دست آورد. آمریکا به دنبال ادامه سیطره بر دنیا است و دونالد ترامپ به دنبال ضربه زدن به اقتصاد چین است.

رأی الیوم نوشت: می با این موضع گیری، جنجال زیادی به پا کرده است اما ادله محکم عملی در این باره ارائه نکرده است و سازمان بهداشت دنیای تاکید کرده است که دلیلی برای اینکه ویروس در آزمایشگاه ایجاد شده باشد، وجود ندارد و همچنین دانشمندان گفته اند که دخالت بشری وجود ندارد و این ویروس خودش را توسعه می دهد. از سوی دیگر فعالان بهداشتی اظهار داشته اند به فرض اینکه که این صحت داشته باشد سبب نمی شود که کرونا دستکم گرفته شود و اهمالی در این زمینه شود زیرا به هر حال این ویروس قاتل است خواه سازمان های اطلاعاتی آنرا ایجاد کرده باشند یا از طریق اهمال و از طریق حیوانات ایجاد شده باشد.

این رسانه می نویسد: در سایه اتهاماتی که به آمریکا درباره بیماری زده می شود، شبکه فاکس نیوز آمریکا اظهار داشت که واکسن کرونا امروز در سیاتل وارد مرحله آزمایشی شده است. تا به امروز کرونا جان 6512 نفر را گرفته است و در 139 کشور دنیا شیوع پیدا کرده است و این علامت سوال بزرگی را درباره توان آمریکاییها درباره دست یابی به واکسن کرونا ایجاد کرده است؛ آیا آمریکایی ها بیماری را خود ایجاد کرده اند و داروی آن را می دانند و منتظر زمان مناسب هستند؟.

گفتنی است که این در حالی است که ژائو لی جیان سخنگوی وزارت خارجه چین امروز دوشنبه در سخنانی فاش کرد: ویروس کرونا در سال 2015 توسط آمریکا ساخته شده است.

سخنگوی وزارت خارجه چین در این خصوص افزود: دلایلی وجود دارد که نشان می دهند ویروس کرونا از سوی دانشمندان آمریکایی در سال 2015 تولید و توسط سازمان سیا شیوع پیدا کرده است.

بر اساس این گزارش؛ دانشمندان چینی پس از این احتمال، مقاله منتشره در سال 2015 در مجله نیچر میدیسین را بررسی کردند که در آن دانشمندان آمریکایی می گویند نوع جدیدی از ویروس کرونا را شناسایی کرده اند که تأثیر زیادی بر انسان دارد.

این درحالیست که سخنگوی وزارت خارجه چین پیشتر نیز تصریح کرده بود که ممکن است ویروس کرونا توسط ارتش آمریکا به ووهان آورده شده باشد.

از سوی دیگر عبدالباری عطوان تحلیلگر معروف هم در رأی الیوم، در این باره و با اشاره به موضع گیری سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد: چینی ها مجدداً تاکید کردند که اسناد جدیدی دارند که آمریکا منشأ کروناست و عمداً آنرا در چین از طریق سازمان سیا شیوع داده است. به خوبی می دانیم که جنگ لفظی و اتهامات متقابل درباره شیوع کرونا میان ایالات متحده و چین در جریان است و آمریکا چین را متهم به ساخت این ویروس می کند؛ اما تعداد کمی این اتهامات آمریکا را با توجه به تاریخ آکنده از دروغ و توطئه و شیوع بیماری های از سوی واشنگتن باور می کنند به ویژه که آمریکا در حال جنگ تجاری با چین با هدف ضربه زدن به اقتصاد آن است تا برتری بر اقتصاد آمریکا نداشته باشد.

عطوان در ادامه می افزاید: ترامپ به دنبال این است که انحصار واکسن کرونا را داشته باشد تا با آن ملت های کشورهای دشمن آمریکا را هدف قرار دهد. سلاح بیولوژیک اساساً غربی است. کارشناسان چینی به ایران و ایتالیا و هر کشور کرونا زده دیگر به طور داوطلبانه رفته اند تا کمک کنند و آنهم هم بدون پروپاگاندا؛ اما نشنیده ایم که کارشناس آمریکایی به این کشورهای کرونا زده رفته باشد. مضاف بر آن ترامپ اصلاً همدردی با ملت ایران در رنج کنونی اش نکرده و تحریم ها را حتی به طور موقت برنداشته است.

وی در ادامه اظهار داشت: این روزها در رسانه ها شاهد هستیم که رسانه های غربی اظهار داشته اند که دولت های اروپایی اولویت را بر جوانان در کرونا گذاشته اند و سالخوردگان بالای 60 و 70 را رها کرده اند و آنهم با سنگدلی تمام. از نگاه این دولت های غربی این سالخوردگان باری بر دوش دولت هستند و این در زمان هیمنه سرمایه داری وحشی بعید نیست. حقایق بسکمک طی هفته ها و ماههای آینده فاش خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 15 اردیبهشت 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 25569

به "راز ساخت واکسن ویروس قاتل در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راز ساخت واکسن ویروس قاتل در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید