راهبرد در منزل ماندن را برای گروه های پرخطر اجرا کنیم

به گزارش مجله کامپیوتر، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: یکی از روش های مقابله با کرونا که در عرصه جهانی پیروز بوده، راهبرد در منزل ماندن است. اگرچه این راهبرد را نمی توان برای همه شهروندان اجرا کرد حداقل آن را برای گروه های پرخطر اعمال کنیم تا میزان مرگ ومیر کاهش یابد.

راهبرد در منزل ماندن را برای گروه های پرخطر اجرا کنیم

جهت دریافت خدمات آلاچیق قیمت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگاران از ایرنا، علیرضا زالی روز یکشنبه در حاشیه مراسم بازدید از طرح ها و دستاوردهای کرونایی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در برج فناوری در جمع خبرنگاران گفت: این راهبرد مهم را در تهران برای کنترل بیماری کرونا پیگیری می کنیم تا با طراحی سازوکارهای متناسب، افراد پرخطر مانند افراد مسن و افراد دارای بیمارهای زمینه ای از خانه خارج نشوند.

وی بر لزوم استفاده از ماسک تاکید نمود و گفت: با توجه به اینکه در بسیاری از موارد در شهر تهران عملا امکان اجرای فاصله گذاری اجتماعی محقق نیست، تنها راهبردی که باقی می ماند، استفاده از ماسک است.

زالی ادامه داد: معتقدیم در چنین شرایطی که نمی توانیم از فاصله گذاری اجتماعی بهره لازم را ببریم، با استفاده بهینه از ماسک می توان به صورت قابل توجهی میزان سرایت و انتقال بیماری را کم کرد.

وی اضافه کرد: اگر دو فرد که یکی مبتلا به بیماری و دیگری سالم است در فضای مسقف قرار داشته و از ماسک استفاده نمایند، احتمال انتقال بیماری کرونا به کمتر از 5 درصد می رسد و در این صورت اگر هر دو نفر از ماسک استفاده ننمایند احتمال انتقال بیماری به بیش از 90 درصد افزایش پیدا می نماید.

رئیس دانشگاه علوم پرشکی شهید بهشتی تاکید نمود: سازمان بهداشت جهانی در 2 روز اخیر اظهار داشت که اگر امکان رعایت فاصله گذاری اجتماعی وجود ندارد، استفاده از ماسک تنها راهکار است.

وی بر ایمن سازی فضاها به خصوص مکان های مسقف تاکید نمود و گفت: می توان از دستاوردهای دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این زمینه استفاده کرد.

زالی ادامه داد: با توجه به انجام بازگشایی های مختلف، شاهد بودیم شاخص رعایت فاصله گذاری اجتماعی در استان تهران از 62 درصد در 10 روز گذشته به 11 درصد رسیده است، این موضوع می تواند سبب افزایش ابتلای مردم باشد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران گفت: نقاط داغ از نظر گسترش بیماری را مورد شناسایی قرار دادیم و بخشی از تمهیدات ما برای پیشگیری بیشتر از موارد ابتلا، معطوف به کاهش عوامل خطر و مخاطره آمیز در این زمینه است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 12 تیر 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 31003

به "راهبرد در منزل ماندن را برای گروه های پرخطر اجرا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهبرد در منزل ماندن را برای گروه های پرخطر اجرا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید