ریابکوف: آمریکا به جای روسیه، نگران سوء رفتار اوکراین باشد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از ایتارتاس، سرگئی ریابکوف معاون وزارت خارجه روسیه می گوید مسکو-واشنگتن گفتگوهای سطح بالایی را در باب شرایط اوکراین انجام می دهند.

ریابکوف: آمریکا به جای روسیه، نگران سوء رفتار اوکراین باشد

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

در عین حال وی یادآوری کرد: در این تبادل نظر ها، آمریکایی ها درباره نگرانی هایشان صحبت می نمایند حال آنکه آنها باید به جای اقدامات روسیه، نگران رفتارهای غیرقابل پذیرش دولت کی یف باشند چرا که این فقط شامل شانه خالی کردن آنها از اجرای پیمان مینسک نمی گردد بلکه موضوع آن است که آنها این توافق ها را به گونه ای تحریک آمیز رد می نمایند.

این دیپلمات روس ادامه داد: اگر همکاران آمریکایی ما به این مشکل رسیدگی نمایند خوب است چرا که واقعاً به تثبیت شرایط یاری می نماید. روسیه هم آنچه را که فکر می نماید لازم است؛ در خاک خود انجام می دهد و توجهی هم به سیگنال ها و اشارات آمریکا نمی نماید.

به گزارش خبرنگاران، دولت روسیه می گوید که کی یف با اقدامات تحریک آمیز خود، به تنش با جدایی طلبان شرق اوکراین دامن می زند و این موضوع بی ثباتی مرزی را در پی داشته و همین هم موجب موضع گیری تدافعی مسکو و تقویت نیرو در مرز با اوکراین شده است.

اما دولت کی یف، واشنگتن و همچنین ناتو، با بدبینی به تحرکات مرزی روسیه واکنش نشان داده اند.

روز گذشته، آمریکا از مقامات مسکو خواست تا در خصوص اقدامات به زعم واشنگتن تحریک آمیز در مرز اوکراین، توضیحاتی ارائه دهند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 5 اردیبهشت 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 54366

به "ریابکوف: آمریکا به جای روسیه، نگران سوء رفتار اوکراین باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریابکوف: آمریکا به جای روسیه، نگران سوء رفتار اوکراین باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید