سازمان بهداشت جهانی: اروپا کانونِ ویروس عالم گیر کرونا است

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سازمان بهداشت دنیای با اشاره به پنج هزار قربانی بیماری کرونا در سرتاسر دنیا به عنوان یک نقطه عطف تراژیک، بیان کرد که قاره اروپا هم اکنون به کانون ویروس همه گیر کرونا تبدیل شده است.

سازمان بهداشت جهانی: اروپا کانونِ ویروس عالم گیر کرونا است

تدروس آدهانوم گبریسوس رئیس سازمان بهداشت دنیای در یک کنفرانس خبری مجازی گفت که از ماه دسامبر سال گذشته تا به امروز، بیش از 132 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا در 123 کشور دنیا گزارش شده است.

وی در ادامه اضافه نمود: اکنون اروپا با بیشترین موارد ابتلا و مرگ ناشی از این بیماری در کل دنیا به غیر از چین، به کانون این بیماری همه گیر تبدیل شده است.

آدهانوم همچنین بیان کرد که سازمان بهداشت دنیای اجرای یک طرح واکنش مشترک برای مقابله با ویروس کرونا را شروع نموده که به افراد و سازمانها امکان مشارکت در تأمین بودجه جهت تهیه ماسکها، دستکشها، روپوشهای حفاظتی و عینکهای ایمنی برای کارکنان بهداشت و همچنین کیتهای تشخیص بیماری و سرمایه گذاری در حوزه تحقیق و توسعه از جمله برای فراوری واکسن این بیماری را فراهم می سازد.

لازم به ذکر است که دکتر مارک رایان کارشناس ارشد اورژانس در سازمان بهداشت دنیای، حفظ فاصله در مکانهای اجتماعی را یک شیوه آزموده و آزمایش شده برای کُند سازی شیوع یک ویروس خواند، اما تأکید کرد که این شیوه از انتقال بیماری جلوگیری نخواهد کرد.

tour-malaysia.ir: تور مالزی ارزان قیمت، تور پنانگ، کوالالامپور، لنکاوی، تور لحظه آخری مالزی را همراه ما باشید.

sale-blog.ir: مجله وبلاگ فروش | ارائه نرم افزارهای مدیریت وبسایت را به ما بسپارید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 25171

به "سازمان بهداشت جهانی: اروپا کانونِ ویروس عالم گیر کرونا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی: اروپا کانونِ ویروس عالم گیر کرونا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید