سفارت ایران در کرواسی: شرم آور است اگر از کرونا به عنوان ابزاری سیاسی برای ایران هراسی استفاده گردد

به گزارش مجله کامپیوتر، فارس نوشت: سفارت ایران در کرواسی در بیانیه ای گفت: جامعه بین المللی باید برای مقابله با ویروس کرونا که یک تهدید جمعی است، متحد عمل کند و شرم آور است اگر از آن به عنوان ابزاری سیاسی برای ایران هراسی استفاده گردد.

سفارت ایران در کرواسی: شرم آور است اگر از کرونا به عنوان ابزاری سیاسی برای ایران هراسی استفاده گردد

در این بیانیه آمده است: از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور چین، جمهوری اسلامی ایران با توجه به سرعت شیوع و چگونگی گسترش آن، راهکارهای مقابله ای را در دستور کار قرار داد. زیرا سلامت عمومی و اجرای مقررات بین المللی بهداشت (IHR) تضمین سلامت جامعه جهانی بسیار حائز اهمیت است. سازمان بهداشت جهانی بارها توانایی ساختاری و اجرایی ایران در حفاظت از سلامتی شهفرایندان و مبارزه با بیماری های فراگیر را ستایش نموده است.

این بیانیه می افزاید: همزمان با شیوع بیماری از چین (اول بهمن 98) بلافاصله 9 ایستگاه کشوری کنترل کرونا با 12 کمیته بین بخشی در وزارت بهداشت ایران ایجاد و جلسات منظم روزانه برگزار گردید. اطلاعات جدید هر روز ساعت 13 منتشر می گردد و لذا تا این لحظه مجموعا 245 مورد ابتلای قطعی گزارش شده، 26 نفر از بیماران جان خود را از دست داده اند و 54 نفر نیز در فرایند بهبودی قرار گرفته اند. باید توجه داشت که طبق استانداردهای جهانی مرجع اعلام آمار در خصوص ویروس کرونا، فقط وزارت بهداشت جمهوری اسلامی ایران است ووقتی مقامات ایران از ابتلای خودشان به ویروس کرونا خبر می دهند، این نه تنها پنهانکاری نیست، بلکه به دلیل بازتاب گسترده و جهانی آن، نمادی مهم از بیان حقیقت است.

سفارت ایران در زاگرب خاطرنشان نموده است: ایران بر اساس مسئولیتی که در چارچوب مقررات بین المللی بهداشت بر عهده کشورها گذاشته شده، اطلاعات را بهنگام با کشورهای دیگر به اشتراک گذاشته و لذا انتظار دارد سایر کشورها نیز به تعهدات خود پایبند باشند و به اجرای جمعی مقررات بهداشتی و به بیماران یاری نمایند.

این بیانیه می افزاید: ایران همچنین از کارشناسان سازمان جهانی بهداشت دعوت نموده تا از اقدامات بهداشتی و درمانی در جهت مبارزه با ویروس کرونا بازدید و هرگونه مشاوره و تجربه دیگر کشورها در این زمینه را در اختیار ایران قرار دهند.

در این بیانیه آمده است: کرونا نشان داد که تحریم های یکجانبه و غیرقانونی دولت آمریکا علیه ملت ایران، تهدیدی برای بهداشت بین المللی نیز به حساب می آید. این ویروس تا به امروز مردم بیش از 40 کشور را درگیر خود ساخته و در این میان، تحریم های آمریکا دسترسی مسئولان بهداشتی و مردم ما به امکانات و لوازم بهداشتی را با تاخیر روبرو ساخته است.

در انتها این بیانیه آمده است: جامعه بین المللی باید برای مقابله با ویروس کرونا که یک تهدید جمعی است، متحد عمل کند. شرم آور است اگر به عنوان ابزاری سیاسی برای ایران هراسی از آن استفاده گردد.

310 310

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 23329

به "سفارت ایران در کرواسی: شرم آور است اگر از کرونا به عنوان ابزاری سیاسی برای ایران هراسی استفاده گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفارت ایران در کرواسی: شرم آور است اگر از کرونا به عنوان ابزاری سیاسی برای ایران هراسی استفاده گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید