شرایط جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ، مهلت یک ماهه ثبت نام

به گزارش مجله کامپیوتر، رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت از اعلام فراخوان جذب بیش از 2000 هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی از اول هفته آینده اطلاع داد و گفت: متقاضیان به مدت یک ماه فرصت دارند در این فراخوان ثبت نام نمایند.

شرایط جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ، مهلت یک ماهه ثبت نام

به گزارش ایسنا، دکتر سید علی حسینی با بیان این مطلب، به تشریح فرآیند استخدام 2000 عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت پرداخت و اظهار کرد: در حال حاضر حدود 13 هزار هیئت علمی رسمی و پیمانی در رشته های مختلف به بیش از 200 هزار نفر دانشجو آموزش می دهند و خوشبختانه با کوششی که در وزارت بهداشت اجرا شده است توانستیم مجوز جذب 2000 نفر عضو هیئت علمی برای دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دریافت کنیم.

  • کمبود 20 هزار هیئت علمی

وی در ادامه توضیح داد: در برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های وزارت بهداشت باید به عدد یک به 10 برسد و ما در حال حاضر به فعالیت بیش از 20 هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی و مجموعه موسسات آموزشی و تحقیقاتی احتیاج داریم.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت اظهار داشت: با توجه به این که وزارت بهداشت مسئولیت حفظ سلامت جامعه و مردم را عهده دار است و بسیاری از خدمات تخصصی ما در نظام سلامت در مراکز آموزشی درمانی صورت می گیرد بنابراین اعضای هیئت علمی علوم بالینی در رشته های پزشکی، پرستاری و مامایی در کنار فعالیت های آموزشی خود به فعالیت های درمانی و بهداشتی نیز یاری می نمایند بنابراین با این احتساب لازم داریم 20 هزار هیئت علمی نیز در وزارت بهداشت فعالیت نمایند.

  • جذب 7000 هیئت علمی تا خاتمه برنامه ششم

دکتر حسینی اضافه نمود: بر اساس برنامه پیش بینی شده باید بتوانیم تا خاتمه برنامه ششم توسعه 7000 هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشکی جذب کنیم و پیش بینی ما این است که نسبتا به طور مساوی در رشته های بالینی و پایه جذب داشته باشیم ضمن این که ما در دانشگاه های کم برخوردار احتیاج جدی به جذب اعضای هیئت علمی در رشته های بالینی داریم.

  • اعلام فراخوان جذب از اول هفته آینده

وی از اعلام فراخوان جذب اعضای هیئت علمی از اول هفته آینده اطلاع داد و گفت: ما احتیاجهای دانشگاه ها برای جذب اعضای هیئت علمی در رشته های مختلف را از سال گذشته دریافت و در سامانه جذب هیئت علمی بارگذاری کردیم و اوایل هفته آینده اول آبان این فراخوان اعلام خواهد شد. پیشنهاد ما این است که اعضای هیئت علمی به طور دقیق اطلاعیه ها و شرایط جذب که به وسیله معاونت آموزش وزارت بهداشت و مرکز هیئت علمی این وزارت خانه اعلام سراسری خواهد شد را مطالعه نمایند.

  • شرایط انتخاب دانشگاه

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت همچنین خاطر نشان کرد: در شرایط جذب اعضای هیئت علمی متقاضیان امکان انتخاب دو دانشگاه را دارند در واقع آنها می توانند در انتخاب های خود یک دانشگاه کم برخودار و یک دانشگاه برخوردار را انتخاب نمایند اما امکان انتخاب دو دانشگاه برخودار به طور همزمان وجود ندارد و افراد می توانند دو دانشگاه کم تر برخوردار را همزمان انتخاب نمایند.

وی با تاکید بر این که متقاضیان جذب یک ماه فرصت دارند در این فراخوان ثبت نام نمایند، اظهار کرد: با توجه به این که در سال 97 فراخوان سراسری جذب نداشتیم، احتمال می دهیم تعداد متقاضیان این دوره بیش از حد معمول باشد. در دوره های قبل بیش از 5 هزار نفر در این فراخوان ثبت نام می کردند که تصور ما این است که در این دوره این آمار بیشتر از دوره های قبل باشد.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت اظهار داشت: در فراخوان جذب سال جاری دانشگاه های مختلف با تنوعی از رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی رشته های بالینی، پی اچ دی و غیره شرکت دارند و حتی ما در دانشگاه های کم برخوردار در رشته های کارشناسی ارشد برای رشته های مامایی، پرستاری و بهداشت و غیره جذب ماما خواهیم داشت.

  • جذب 90 درصد در رتبه استادیار

وی ادامه داد: پیش بینی ما این است که در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی دانشگاه های علوم پزشکی بیش از 90 درصد افراد با مرتبه استادیار، و مابقی با رتبه مربی جذب می شوند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت در مورد شرایط ثبت نام در فرآیند فراخوان جذب اعضای هیئت علمی اظهار کرد: افرادی که در این فراخوان شرکت می نمایند باید دارای دانشنامه خاتمه تحصیلات باشند یعنی الزاما کسانی که در علوم پایه و پی اچ دی شرکت می نمایند باید زمان فارغ التحصیلی آنها قبل از ثبت نام در فراخوان رخ داده باشد و همچنین افرادی که در رشته های علوم بالینی ثبت نام می نمایند باید دوره های آموزشی و امتحانات تحصیلات این دوره را طی نمایند.

  • شرایط سنی جذب

حسینی همچنین به شرایط سنی ثبت نام در فراخوان جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت اشاره نمود و گفت: حداکثر شرایط سنی برای اعضای هیئت علمی استادیار 45 سال و برای مربیان 35 سال معین شده است.

  • تسهیلات دانشگاه های کم برخوردار برای اعضای هیئت علمی

وی همچنین از مشوق های دانشگاه های کمتر برخوردار برای جذب اعضای هیئت علمی اطلاع داد و گفت: دانشگاه ها یا دانشکده هایی که کمتر برخودار هستند چارچوب و دستورالعمل هایی در جهت ارائه تسهیلات به منظور جذب اعضای هیئت علمی در اختیار دارند و این تسهیلات از امکانات رفاهی گرفته تا تامین مسکن و وام های ضروری در دانشگاه ها برخودار وجود ندارد. ضمن این که در حال حاضر این دانشگاه ها شرایط و تسهیلات بهتری برای اعضای هیئت علمی خود فراهم نموده اند.

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت با تاکید بر این که چارچوب های جذب اعضای هیئت علمی در وزارت بهداشت بر اساس صلاحیت های علمی و عمومی معین شده است و شورای عالی انقلاب فرهنگی صورت می گیرد، گفت: کسانی که در شرایط برابر و مساوی قرار بگیرند جذب برای افراد بومی در منطقه ترجیح داده می گردد اما ظرفیت خاصی برای جذب اعضای هیئت علمی در نظر نداریم. چرا که جذب افراد اصلح و شایسته و در رقابت عادلانه از برنامه های وزارت بهداشت است.

  • اعلام نتایج نهایی جذب تا خاتمه سال

دکتر حسینی با تاکید بر این که دانشگاه ها بعد از اتمام مهلت جذب سه ماه فرصت دارند جمع بندی و ارزیابی های خود از متقاضیان به وزارت بهداشت ارسال نمایند، گفت: وزارت بهداشت بعد از دریافت این اطلاعات حداکثر 45 روز فرصت دارد نتیجه نهایی را اعلام کند اما به طور کلی تجربه سال های گذشته نشان داده است که ما در بازه زمانی دو یا سه هفته این فرآیند را معین تکلیف نموده ایم. بنابراین نتیجه نهایی فراخوان تا خاتمه سال اعلام خواهد شد و اعضای هیئت علمی جدید از سال آینده در دانشگاه ها جذب خواهند شد.

مستندات کاغذی نمی پذیریم

رئیس مرکز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت با تاکید بر این که فرآیند جذب این افراد تنها به وسیله سامانه الکترونیکی انجام می گردد، گفت: تمامی فرآیندها اعم از آنالیز صلاحیت های علمی و عمومی به وسیله سامانه الکترونیکی مرکز اعضای هیئت علمی انجام می گیرد بنابراین ما پرونده های کاغذی و یا به شکل سنتی در این زمینه دریافت نخواهیم کرد چرا که وزارت بهداشت کوشش دارد تمامی مراحل آنالیز استخدام در فضای شفاف و با رقابت عادلانه را به اتمام برسد.

دکتر حسینی در خاتمه توصیه کرد: تمامی متقاضیان شرکت در فراخوان اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت برای نشان دادن توانمندی های علمی مستندات و مدارک لازم را که به فعالیت های تحصیلی، علمی، پژوهشی، نخبگی فناوری و ایثارگری مرتبط است از قبل آماده نمایند تا مسئله ای در زمان ثبت نام نداشته باشند.

آژانس مسافرتی: دور زمین | سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده! تور ارزان، تور لحظه آخری، اروپا، تور تایلند، تور مالزی، تور دبی، تور ترکیه

مجله سامی: مجله سامی، وبلاگ نقد و بررسی کالاها و اخبار تولیدات صنایع

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16223

به "شرایط جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ، مهلت یک ماهه ثبت نام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط جذب هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی ، مهلت یک ماهه ثبت نام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید