صادقی: راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد

به گزارش مجله کامپیوتر، یک عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه تنها راه اثرگذاری مردم بر فرایند امور انتخابات است، انتخابات را مجرای دخالت اراده مردم بیان کرد و گفت: به نظر من برای اثرگذاری در فرایند امور راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد.

صادقی: راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد

محمود صادقی در گفت وگو با خبرنگاران با تأکید بر لزوم مشارکت همه آحاد جامعه در انتخابات دوم اسفندماه گفت: به نظر من راهی به جز شرکت در انتخابات وجود ندارد. در واقع تنها راه اثرگذاری مردم بر فرایند امور همین انتخابات است. انتخابات مجرای دخالت اراده مردم بوده و علی رغم تنگناهایی که وجود دارد من انتخابات را تنها راه می بینم.

وی اضافه کرد: در چارچوب تصمیمات اصلاح طلبان و به عنوان یک عضو از این مجموعه می گویم که هیچ گاه اصلاح طلبان به دنبال تحریم انتخابات نیستند و همیشه برای حمایت از کاندیداها و ارائه لیست، راهبردی معقول داشته اند.

این عضو فراکسیون امید مجلس بیان نمود: در واقع در حد امکان لیست ارائه می شود چرا که لازمه ارائه لیست واحد این است که به تعداد مناسب اصلاح طلب شناخته شده وجود داشته باشد که بتوان عملکرد آن ها را تضمین کرد. البته این موضوع با توجه به تجربه در انتخابات گذشته بوده است؛ چرا که در آن زمان چندان اصراری بر هویت اصلاح طلبی افراد نبوده و ملاک صرفا مشارکت حداکثری بوده است. ولی براساس همین تجربه که به دست آمد توجه شد که باید برای تضمین عملکرد اشخاص اطمینان بیشتری بر جهت گیری و هویت آن ها وجود داشته باشد.

کننده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در این باره شرح داد: به همین دلیل اعلام شد در هر شهری که به تعداد مناسب کاندیدا با ویژگی های لازم وجود دارد لیستی جامع و واحد ارائه می شود و اگر تعداد لازم از این افراد وجود نداشته باشد لیستی ارائه نمی شود. البته این تصمیم تبصره ای نیز داشت و آن هم این است که هر حزب یا هر چند حزب می توانند براساس تشخیص خودشان لیست خود را ارائه بدهند. در تهران اصلاح طلبان نه اینکه نخواستند بلکه نتوانستند لیست واحدی ارائه دهند ولی اعلام کردند که احزاب می توانند لیست خود را ارائه کنند. برای مثال حزب کارگزاران لیست خود را ارائه داده است.

صادقی بیان نمود: در برخی استان ها نیز به همین ترتیب است. برای مثال در یک استان یک کاندیدا و در یک شهر دیگر چند کاندیدا معرفی شده و هر جا نیز مقدور بوده لیستی واحد ارائه کردند. با این وجود احزاب نیز آزاد بودند که لیست خود را ارائه دهند.

وی با بیان این که اما اصلاح طلبان به هر شکل از جهت سیاست ورزی داخلی و هم از جهت امنیت ملی به تحریم فکر نمی کنند ابراز عقیده کرد: چرا که اصلاح طلبان بیش از سایر جناح ها در شکل گیری نظام و انقلاب پیشگام بودند و حاضر نمی شوند با توجه به گله مندی هایی هم که وجود دارد چنین موضوعی را مد نظر خود قرار دهند.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 22149

به "صادقی: راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادقی: راهی جز شرکت در انتخابات وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید