ظریف: ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد

به گزارش مجله کامپیوتر، وزیر امور خارجه گفت: همکاری سازنده و درک متقابل در منطقه باید جای توهمِ رقابت را گرفته تا بتوانیم از این مقطع تاریخی عبور کنیم.

ظریف: ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد

با تور عمان از نگین خاورمیانه دیدن کنید.

به گزارش حوزه سیاست خارجی مجله کامپیوتر، محمدجواد ظریف امروز -یکشنبه- در دیدار حمود بن فیصل البو سعیدی وزیر کشور پادشاهی عمان این مطلب را اعلام کرد.

ظریف و وزیر کشور عمان در این دیدار در مورد روابط دو جانبه و آخرین تحولات منطقه ای گفت و گو و گفتگو کردند.

وزیر امور خارجه با اشاره به روابط بسیار خوب جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی عمان آن را ناشی از خواست، اراده و درایت رهبران دو کشور خواند و گفت: جمهوری اسلامی ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد.

وی تاکید نمود: روابط دو کشور می تواند الگویی برای مناسبات میان سایر کشورهای منطقه باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به ضرورت همکاری همه کشورها برای تامین صلح و ثبات منطقه خاطر نشان کرد: بی ثباتی و ناامنی در هر کشوری تهدیدی برای تمامی کشورهاست و ناامنی های موجود، منطقه و حتی دنیا را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

روابط ایران و عمان در سطح ممتازی واقع شده است

حمود بن فیصل البو سعیدی وزیر کشور پادشاهی عمان نیز در این دیدار با اشاره به نقش و صندلی جمهوری اسلامی ایران گفت: روابط دو کشور در سطح ممتازی واقع شده است و ما معتقدیم در عمل می توانیم روابط دو جانبه را بیش از بیش و در همه زمینه ها گسترش دهیم.

وی با اشاره به اینکه از طرف دولت عمان نیز هیچ مانعی برای گسترش روابط وجود ندارد،اضافه کرد: استنباط ما این است در منطقه هم تمایل به گسترش روابط با جمهوری اسلامی ایران وجود دارد.

در سرانجام این دیدار سند نهایی توافقنامه تحدید حدود مرزهای دریایی میان ایران و عمان توسط دو وزیر امضاء و اسناد آن مبادله شد.

این توافقنامه بلافاصله پس از تبادل اسناد توسط طرفین، اجرایی شد.

به گزارش ایرنا، سیدمحمود فیصل البوسعیدی وزیر کشور پادشاهی عمان در صدر هیات عالی رتبه سیاسی مالی پیش از ظهر امروز-یکشنبه- وارد تهران شد.

البوسعیدی علاوه بر ظریف با عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز دیدار و درباره ارتقای روابط مالی، تجاری و همکاری های امنیتی و انتظامی گفت وگو کرد.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 13 شهریور 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15167

به "ظریف: ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظریف: ایران هیچ محدویتی برای گسترش روابط خود با عمان ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید