عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی

به گزارش مجله کامپیوتر، متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کارولینسکا در سوئد گفت: چاقی شکمی نه تنها خطر اولین حمله قلبی یا مغزی را افزایش می دهد بلکه می تواند در تکرار این عارضه نیز موثر باشد.

عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی

نتایج یک مطالعه نشان می دهد وجود چربی شکمی در افرادی که تجربه سکته قلبی داشته اند به مفهوم احتمال سکته دیگر است و بنابراین به این افراد توصیه می شود برای پیشگیری از تجربه مجددِ این عارضه خطرناک، اندازه دورکمر خود را کاهش دهند.

پزشکان سوئدی اظهار داشتند: در مطالعاتی که پیش از این انجام گرفته نشان داده شده است که چربی شکمی افراد را در معرض اولین حمله قلبی قرار می دهد و نتایج بررسی جدید حاکی از آن است که وجود این چربی ها احتمال وقوع سکته بعدی را نیز تشدید می کند.

متخصصان علوم پزشکی دانشگاه کارولینسکا در سوئد گفت: چاقی شکمی نه تنها خطر اولین حمله قلبی یا مغزی را افزایش می دهد بلکه می تواند در تکرار این عارضه نیز موثر باشد.

به گفته این متخصصان، سایز دورکمر مناسب جدا از مصرف دارو های پیشگیرانه و سلامت تست های خون، در پیشگیری از حمله قلبی و مغزی در آینده اهمیت دارد. همچنین مصرف غذا های سالم، رعایت رژیم غذایی متعادل و مرتب ورزش کردن از راه چاره های موثر برای مقابله با چاقی شکمی است.

همچنین چربی شکمی خطرناک است، زیرا با بروز عارضه هایی همچون فشار خون بالا، قند خون بالا، دیابت و کلسترول بالا همراه است که انسداد عروق را تشدید می کند.

در این مطالعه این تیم تخصصی بیش از 22 هزار نفر را که برای اولین بار دچار حمله قلبی شده بودند مورد بررسی قرار دادند. از میان این شرکت کنندگان 78 درصد از مردان و نزدیک به 90 درصد زنان دچار چاقی شکمی بودند.

به گزارش هلث دی نیوز، در مدت نزدیک به چهار سال متخصصان مشاهده کردند چاقی شکمی به طور مستقل با حملات قلبی و مغزی کشنده و غیر کشنده مرتبط بوده است. خطر چاقی شکمی در بروز حمله قلبی، مستقل از فاکتور های دیگر از قبیل: استعمال سیگار، دیابت، فشار خون بالا و میزان وزن کلی است.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: فرادید
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 20648

به "عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عامل مهمِ پیشگیری از دومین حمله قلبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید