عکس ماهواره ای روسیه از قاچاق نفت سوریه تحت حفاظت ارتش آمریکا

به گزارش مجله کامپیوتر، وزارت دفاع روسیه ضمن انتشار تصاویر ماهواره ای از قاچاق نفت سوریه تحت حفاظت نظامیان آمریکایی قبل و بعد از شکست داعش، حضور نظامیان آمریکایی در مناطق نفتی سوریه را راهزنی بین المللی خواند.

عکس ماهواره ای روسیه از قاچاق نفت سوریه تحت حفاظت ارتش آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت دفاع روسیه با انتشار عکس هایی ماهواره ای، اسنادی از قاچاق نفت شرق سوریه با حمایت آمریکا منتشر کرد.

مسکو مواضع اخیر واشنگتن درباره علت اعلامی آمریکا برای حضور نظامیانش در سوریه، یعنی به منظور حفاظت از میادین نفتی این کشور در برابر تروریست های داعش را رد نموده و با تصاویری ماهواره ای ثابت نموده که نفت سوریه تحت حفاظت آمریکایی ها قاچاق می گردد.

به نوشته خبرگزاری اسپوتنیک، سخنگوی وزارت دفاع روسیه به اظهارات اخیر مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا درباره حضور تعدادی از نظامیان آمریکایی در شرق سوریه به منظور ممانعت از تسلط داعش بر میادین نفتی را عاری از حقیقت خواند و طبق تصاویری ماهواره ای که از دخالت نظامیان آمریکا در قاچاق نفت سوریه منتشر نموده، این ادعا را زیر سوال برد.

ایگور کوناشنکوف با اشاره به هدف ادعایی آمریکا برای حفاظت از میادین نفتی شرق سوریه در برابر داعش گفت: آنچه اکنون واشنگتن با غصب و کنترل نظامی میادین نفتی شرق سوریه انجام می دهد، راهزنی بین المللی است.

این مقام روس اضافه نمود: ذخایر نفتی و دیگر منابع زیرزمینی سوریه تنها به جمهوری عربی سوریه متعلق است و هیچ تعلقی به تروریست های داعشی یا حفاظت کنندگان آمریکاییِ تروریست های داعش ندارد.

به گفته کوناشنکوف، نه قوانین بین المللی و نه قانون خود آمریکا توجیه کننده هدف اعلامی نظامیان آمریکا برای حفاظت از ذخایر سوریه و جدا کردن آنها از مردم و کشور سوریه نیست.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه با رد مواضع واشنگتن درباره حضور نظامیان این کشور در میادین نفتی شرقی سوریه به منظور اطمینان از دست نیافتن داعش به این میادین، تصاویر ماهواره ای از دخالت نظامیان آمریکایی در زمینه قاچاق نفت سوریه به دیگر کشورها چه قبل از شکست خلافت داعش و چه بعد از شکست این تروریست ها منتشر نموده است.

طبق این تصاویر، قاچاق نفت سوریه با کاروانی از کامیون ها و تانکرها تحت حفاظت نظامیان و شرکت های خصوص نظامی آمریکایی دیده می گردد.

وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: تصاویر اطلاعاتی فضایی نشان داد که به طور فعالانه ای، نفت سوریه تحت محافظت نظامیان آمریکایی استخراج و به طور گسترده ای به خارج از سوریه صادر شده است.

ص

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 16501

به "عکس ماهواره ای روسیه از قاچاق نفت سوریه تحت حفاظت ارتش آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ماهواره ای روسیه از قاچاق نفت سوریه تحت حفاظت ارتش آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید