قول مساعد دولت برای افزایش 30 درصدی اعتبارات آبیاری

به گزارش مجله کامپیوتر، مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: دولت به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار 13 میلیون تومان و کم فشار پنج میلیون و 800 هزار تومان یاری بلاعوض در اختیار متقاضی قرار می دهد که برای افزایش 30 درصدی این میزان قول مساعد داده شده است.

قول مساعد دولت برای افزایش 30 درصدی اعتبارات آبیاری

به گزارش خبرنگاران، محمدحسن غلامی به نقش مهم اجرای سامانه نوین آبیاری در صرفه جویی آب در بخش کشاورزی اشاره نمود و اضافه کرد: با اجرای این نوع سامانه سالانه حدود 25 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی می گردد.

وی اظهار کرد: اجرای سامانه های نوین آبیاری از سال 72 در استان شروع شد، اما تا سال 95 کشاورزان استقبال چندانی نداشتند و منابع استان نیز بسیار محدود بود.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی ادامه داد: حدود 90 درصد طرح های آبیاری نوین در سال های اخیر اجرا شده است.

غلامی بیان کرد: سال 95، 1525 هکتار، سال 96 حدود 7029 هکتار و پارسال 7047 هکتار از اراضی کشاورزی استان مجهز به سامانه آبیاری نوین شد.

وی، اعتبار مصوب اجرای طرح های آبیاری نوین استان را 72 میلیارد تومان در امسال بیان کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون 2200 هکتار از اراضی استان به سامانه آبیاری نوین مجهز شده است.

غلامی اضافه کرد: سال گذشته 38 میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات برای اجرای طرح های آبیاری نوین به متقاضیان پرداخت شد که با پیگیری های اجرا شده امسال به دو برابر افزایش یافت.

وی بیان کرد: دولت به ازای هر هکتار آبیاری تحت فشار 13 میلیون تومان و کم فشار پنج میلیون 800 هزار تومان یاری بلاعوض در اختیار متقاضی قرار می گیرد که برای افزایش 30 درصدی این میزان قول مساعد داده شده است.

مدیر آب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهادکشاورزی خراسان جنوبی گفت: تاکنون آبیاری نوین در سطح 23 هزار و 770 هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا شده است.

غلامی اضافه کرد: در حال حاضر سامانه آبیاری نوین در سطح 9821 هکتار از اراضی استان در دست اجراست و طرح مطالعاتی 20 هزار هکتار دیگر نیز اجرا شده است و به زودی وارد فاز عملیاتی می گردد.

وی یادآور شد: با توجه به پراکندگی منابع آبی در استان، تامین و هزینه برق برای اجرای سامانه های آبیاری نوین زیاد است در حالیکه هزینه تامین برق برعهده بهره برداران است، لذا تقاضا داریم وزارت نیرو در این زمینه مساعدت ویژه داشته باشد.

گروه ساختمانی آبان: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 شهریور 1400 بروزرسانی: 18 شهریور 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15330

به "قول مساعد دولت برای افزایش 30 درصدی اعتبارات آبیاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قول مساعد دولت برای افزایش 30 درصدی اعتبارات آبیاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید