لشکر توئیتری سعودی برای تبرئه بن سلمان در فضای مجازی متلاشی شد

به گزارش مجله کامپیوتر، به گزارش خبرنگاران به نقل از عربی 21، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد که شرکت توئیتر هزاران حساب کاربری جعلی را که در حمایت از عربستان سعودی بعد از انتشار گزارش ترور جمال خاشقجی به وجود آمده بود شناسایی کرد.

لشکر توئیتری سعودی برای تبرئه بن سلمان در فضای مجازی متلاشی شد

بر اساس این گزارش، شرکت توئیتر حساب های کاربری مذکور را که مقر آنها در عربستان بوده، بست.

این حساب ها بعد از انتشار گزارش آمریکا در خصوص دست داشتن محمد بن سلمان ولیعهد عربستان در ترور جمال خاشقجی ایجاد شدند تا با انتشار پست های توئیتری از وی در فضای مجازی حمایت کنند.

در پست های این حساب تلاش شده بود این طور جلوه داده شود که نتایج گزارش آمریکایی مذکور اشتباه است.

در بیشتر پست های منتشر شده از سوی این حساب های جعلی که به زبان های عربی و انگلیسی اجرا شده بود، این جمله ذکر شده است: پرونده خاشقجی عملاً بسته شده است و عاملان آن در زندان به سر می برند.

چند روز قبل نیز عبدالله المعلمی کننده دائم عربستان در سازمان ملل به گزارش اطلاعاتی اخیر آمریکا واکنش خشم آلودی نشان داد. وی مدعی شد که این گزارش هیچ مدرک مستدلی را در خصوص اتهامات وارده ارائه نمی دهد.

المعلمی گفت که این گزارش بر پایه فرضیات بنا شده و اتهامات را اثبات نمی کند. وی ادعا کرد: محمد بن سلمان ولیعهد عربستان با شجاعت مسئولیت اخلاقی خود را پذیرفت و متهمان را به دست عدالت سپرد و پرونده مذکور بسته شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 3 فروردین 1400 بروزرسانی: 3 فروردین 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 51942

به "لشکر توئیتری سعودی برای تبرئه بن سلمان در فضای مجازی متلاشی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لشکر توئیتری سعودی برای تبرئه بن سلمان در فضای مجازی متلاشی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید