مبالغ هنگفتی که ترامپ به بهانه تقلب در انتخابات جمع نموده است

به گزارش مجله کامپیوتر، دونالد ترامپ ماه آینده در حالی به عنوان یک شهروند عادی از کاخ سفید خارج می گردد که انبوهی پول نقد از مبارزات انتخاباتی و کمپین حزبی پس از انتخابات با ادعای تقلب در آن، جمع آوری نموده که تا به امروز برای هیچ رئیس جمهوری که در انتها راهش بوده، سابقه نداشته است و در خرج کردن آن هم با محدودیت خاصی روبرو نیست.

مبالغ هنگفتی که ترامپ به بهانه تقلب در انتخابات جمع نموده است

به نوشته روزنامه نیویورک تایمز، دونالد ترامپ که هنوز به شکست انتخاباتی اذعان ننموده است، از روز انتخابات تا به امروز به بهانه تقلب و برای مقابله با آن، حداقل 250 میلیون دلار از هواداران جمهوری خواهش در سراسر آمریکا جمع آوری نموده است.

به گفته منابع آگاه، بیش از 60 میلیون دلار از این مبلغ وارد یک کمیته اقدام سیاسی جدید شده است که ترامپ بعد از خروج از کاخ سفید آن را کنترل خواهد نمود. این مبالغ بسیار بیشتر از آن چیزی است که روسای جمهوری پیشین آمریکا در دست داشتند و قدرت مانور بیشتری را به جاه طلبی های پسا ریاست جمهوری او می دهد.

ترامپ می تواند از این پول برای سرکوب جناح های شورشی درون حزب جمهوریخواه استفاده کند، یا اعطای امتیاز به وفاداران، تامین هزینه سفرها یا گردهمایی ها، جذب نیرو، پرداخت هزینه های حقوقی و حتی زمینه سازی برای حضور انتخاباتی دوباره در 2024.

این یاری قابل توجه، موقعیت ترامپ را به عنوان یک نیروی بی رقیب و مهمترین عضو در جمع آوری پول در حزب جمهوریخواه، حتی در شرایط شکست خورده او، تقویت نموده است. بزرگترین روز او برای یاری های آنلاین در واقع پس از روز انتخابات فرا رسید؛ در 6 نوامبر تقریبا 750 هزار دلار جمع شد.

هنوز معین نیست که آیا ترامپ میخواهد به فعالیت های سیاسی خودش ادامه دهد، به کسب و کار بازگردد، فعالیت رسانه ای خودش را آغاز کند، یا هر سه این موارد.

با این حال یکی از دوستان ترامپ این هفته در گفت وگو با دیلی تلگراف گفت: او می خواهد اینطور فکر کند که باز خواهد گشت اما من چندان مطمئن نیستم که او به عرصه سیاسی بازگردد.

مبالغی که دونالد ترامپ جمع آوری نموده با روسای جمهوری سابق قابل قیاس نیست. روسای جمهوری سابق معمولا به فعالیت های انسان محبت آمیز می پرداختند. بیل کلینتون یک موسسه خیریه به همراه همسرش هیلاری کلینتون، وزیر خارجه سابق آمریکا به راه انداخت.

باراک اوباما مدت زمانی را به ترغیب جوانان به رای دادن اختصاص داد و فعالیت های سیاسی داشت و به تازگی هم اولین جلد از کتاب خاطراتش را منتشر کرد. با این وجود نشانه کمی وجود دارد که ترامپ مایل باشد از توجه مردم چشم پوشی کند و به جانشین خود جو بایدن مهلت دهد تا جهت جدید سیاست دولت ایالات متحده را بر خلاف آنچه سابقا بوده، معین کند.

در همین حال آنالیز جدیدی درباره ساختارهای حقوقی برای مصرف این مبالغی که کمپین ترامپ پیش و پس از انتخابات جمع آوری نموده، اجرا شده است. روزنامه نیویورک تایمز و بیزنس اینسایدر جزئیات جدیدی درباره شرکت مشاور رسانه ای ساخت آمریکا انجام داده اند که به وسیله آن صدها میلیون دلار از پول کمپین انتخاباتی هزینه شده است.

براساس گزارش این دو رسانه، لارا ترامپ عروس رئیس جمهوری آمریکا و جان پنس، پسر معاون ترامپ در هیات مدیره آن قرار دارند. این در حالیست که سخنگوی ترامپ در این رابطه گفت: لارا ترامپ و جان پنس در اکتبر 2019 از هیات مدیره این شرکت استعفا دادند تا صرفا روی فعالیت های کمپین خودشان متمرکز شوند. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 48400

به "مبالغ هنگفتی که ترامپ به بهانه تقلب در انتخابات جمع نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبالغ هنگفتی که ترامپ به بهانه تقلب در انتخابات جمع نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید