معارضان سودانی: توطئه هایی برای ناکام گذاشتن انقلاب در جریان است

به گزارش مجله کامپیوتر، ائتلاف معارض سودانی از وجود توطئه های خارجی و داخلی برای ناکام گذاشتن انقلاب این کشور و ایجاد بی ثباتی اطلاع داد.

معارضان سودانی: توطئه هایی برای ناکام گذاشتن انقلاب در جریان است

به گزارش گروه بین الملل مجله کامپیوتر، وجدی صالح سخنگوی ائتلاف قوی الحریة و التغییر(احزاب آزادی و تغییر) روز سه شنبه(دیروز) گفت که توطئه هایی در داخل و خارج برای ناکام گذاشتن انقلاب و ایجاد بی ثباتی در کشور در جریان است.

صالح اضافه نمود که عناصر رژیم سابق (عمر البشیر) شبانه روز برای ناکام گذاشتن انقلاب و ایجاد مشکلاتی برای برهم زدن امنیت و ثبات کشور کوشش می نمایند.

طبق گزارش خبرگزاری آناتولی، سخنگوی ائتلاف معارضان گفت که موفقیت انقلاب سودان به نفع بعضی قدرت های بین المللی و منطقه ای نیست چرا که آن ها خواستار دموکراسی نیستند.

به گفته او، عناصر رژیم سابق همچنان در مناصب خود در مراکز و ایالت های مختلف هستند و کمیته ای حقوقی برای دریافت شکایت های مربوط به فساد عناصر رژیم سابق به خصوص درباره مسائل مربوط به ثروت اندوزی حرام، تشکیل شده است.

صالح نخستین مأموریت دولت در دوره انتقالی را توقف جنگ، تحقق صلح فراگیر و تحقق دموکراسی برشمرد و گفت که مذاکرات صلح در روز 14 اکتبر (22 مهر) در جوبا پایتخت سودان جنوبی شروع خواهد شد.

صالح همچنین گفت که احزاب آزادی و تغییر نسبت به دولت بی طرف نیست و برای موفقیت آن کوشش خواهد نمود و بزودی اقدامات مربوط به تشکیل مجلس قانونگذاری(مجلس) شروع خواهد شد.

وی بر پایبندی ائتلاف معارضان به تشکیل کمیته مستقل جهت تحقیق درباره حوادث خونین مربوط به پراکنده کردن تحصن معترضان در ژوئن گذشته تأکید کرد.

او درباره فراخوان برگزاری تظاهرات روز 21 اکتبر و تحصن مقابل مقر فرماندهی ارتش نیز گفت: این فراخوان ارتباطی به ما ندارد بلکه کوششی برای ناکام گذاشتن انقلاب و کشاندن ما به درگیری با ارتش است.

سودان 21 آگوست گذشته دوره انتقالی را شروع کرد که مدت این دوره 39 ماه است و طی آن انتخابات برگزار خواهد شد. هم اکنون شورای حاکمیتی به ریاست عبدالفتاح البرهان و عضویت 11 نفر اعم از نظامی و غیرنظامی، قدرت در سودان را در دست دارد.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 15334

به "معارضان سودانی: توطئه هایی برای ناکام گذاشتن انقلاب در جریان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معارضان سودانی: توطئه هایی برای ناکام گذاشتن انقلاب در جریان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید