مقاله: قصر هوا محل جیپور (هند)

به گزارش مجله یک کامپیوتر، قصر هوا محل جیپور رو به خیابان اصلی شهر قدیمی قرار گرفته است، بنابراین اگر در تور هند به جیپور رفتید به احتمال زیاد در رفت و آمدتان در شهر آن را خواهید دید. صبح های زود نمای بیرونی قصر خارق العاده تر و تماشایی تر از هر وقتی از روز است، زمانی که نور خورشید رنگ های کاخ را زنده می کند. یکی از بهترین محل ها برای نشستن و لذت بردن از منظره زیبای قصر هوا محل کافه ویند ویو (Wind View Cafe) در بالای سقف ساختمان روبه روی کاخ است. اگر با دقت به فضای بین فروشگاه های داخل خیابان نگاه کنید، می توانید یک راهرو و پلکان کوچک را ببینید که شما را به بالای ساختمان و کافه می رساند. در آنجا از یک منظره تماشایی و به طور غیر منتظره ای یک قهوه خوش طعم (از دانه های وارداتی ایتالیایی) لذت ببرید.

مقاله: قصر هوا محل جیپور (هند)

نیازی نیست تا تصور کنید آن سوی نمای باشکوه قصر هوا محل جیپور چگونه است. شما می توانید وارد قصر شده و پشت پنجره ها بایستید و خیابان را تماشا کنید، همانطور که زمانی بانوان سلطنتی این کار را انجام می دادند. بسیاری از مسافران تور هند اطلاع ندارند که می توانند از داخل کاخ هوا محل هم دیدن کنند، چرا که ورودی به داخل را نمی بینند. اما توجه داشته باشید که هوا محل بخشی از قصر شهر است؛ برای دسترسی به آن شما باید به پشت ساختمان رفته و از خیابانی دیگر وارد شوید. وقتی رو به هوا محل هستید به سمت چپ و تقاطع بادی چائوپار بروید (اولین تقاطعی که به آن می رسید)؛ به راست پیچیده و بعد از چند قدم جلوتر به سمت راست و به داخل کوچه بروید. تابلوی های بزرگ هم شما را در مسیر راهنمایی می کنند.

قیمت بلیت قصر هوا محل 200 روپیه برای مسافران خارجی تور هند است. یک بلیت ویژه چند منظوره با قیمت پایین تر برای بازدید از جاذبه های دیگر منطقه هم در دسترس است. این بلیت برای دو روز اعتبار دارد و شامل ورودی قلعه عامر، آلبرت هال، جانتار مانتار، قلعه ناهارگاه، باغ ویدیادار و باغ سیسودیا رانی می شود. این بلیت 1000 روپیه قیمت دارد. قصر هوا محل هر روز از ساعت 9 صبح تا 4.30 بعدازظهر باز است. یک ساعت برای بازدید از قصر و موزه کوچک داخلش کافی است. شب هنگام کاخ با نورپردازی خیره کننده روشن می شود؛ فرصت دیدن آن در شب را هم از دست ندهید.

منبع مقاله: قصر هوا محل جیپور (هند)

انتشار: 15 دی 1400 بروزرسانی: 15 دی 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 68209

به "مقاله: قصر هوا محل جیپور (هند)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: قصر هوا محل جیپور (هند)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید