نقش گروهی از سلول های ایمنی بدن در شدت ابتلا به کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، پژوهشگران سوئدی در آنالیز جدیدی دریافتند که گروهی از سلول های ایمنی بدن می توانند نقش مهمی در شدت این بیماری داشته باشند.

نقش گروهی از سلول های ایمنی بدن در شدت ابتلا به کرونا

به گزارش خبرنگاران از فارس، موسسه کارولینسکا در سوئد، طی آنالیز جدیدی نشان داده اند که بیماران مبتلا به نوع شدید کووید 19، سطح بالایی از یک نوع سلول ایمنی خاص موسوم به سلول های سرکوبگر مشتق شده از میلوئید (MDSC) را در بدن خود دارند. ممکن است که این پژوهش، درک بیشتری از نحوه تاثیر واکنش های ایمنی اولیه بر شدت بیماری ارائه دهد.

بیشتر افراد مبتلا به کووید 19، نشانه های خفیف تا متوسطی دارند و بدون احتیاج به بستری شدن در بیمارستان بهبود می یابند. با وجود این، کووید 19 در موارد شدید می تواند به نارسایی تنفسی یا حتی مرگ منجر گردد. هنوز معین نیست که چرا شدت بیماری در افراد متفاوت است.

پژوهشگران سوئدی در آنالیز جدیدی دریافتند که گروهی از سلول های ایمنی بدن می توانند نقش مهمی در شدت این بیماری داشته باشند.

محققان در انستیتوی کارولینسکا، بیمارستان دانشگاه کارولینسکا، استمیرنا تراپی در شانگهای و دانشگاه استنفورد در ایالات متحده اکنون یک نوع سلول ایمنی، سلول های سرکوبگر مشتق از میلوئید منوسیت یاM-MDSC و نقش بالقوه آنها در شدت ابتلا به کرونا را مطالعه نموده اند.

سلول های تی بخشی از سیستم ایمنی بدن هستند و نقش مهمی در محافظت از بدن در برابر عفونت های ویروسی مانند کووید 19 دارند.

نشان داده شده است که M-MDSC ها در سایر شرایط التهابی افزایش می یابند و اثر مهارکننده آنها بر فعالیت سلول های تی اثبات شده است.

با این حال، نقش M-MDSC در عفونت های تنفسی تا حد زیادی ناشناخته است؛ از آنجا که سطوح پایین سلول های تی یکی از معینه های ابتلا به کروناست، درک نقش سلول های سرکوبگر مشتق شده از میلوئید در این بیماری نیز از اهمیت برخوردار است.

آنا اسمد سورنسن از پژوهشگران این پروژه گفت: نتایج این پژوهش، به افزایش درک ما در خصوص علت بروز کووید 19 شدید یاری می نماید و نقش مهمی در درک ارتباط میان سیستم ایمنی ذاتی که سلول های سرکوبگر مشتق شده از میلوئید را شامل می گردد با دستگاه ایمنی تطبیقی که سلول های تی را در بر دارد، ایفا می نماید. یک اتصال قوی بالینی نیز در این میان وجود دارد زیرا شاید بتوان به صورت بالقوه از نتایج این پژوهش برای بیماری های شدید استفاده کرد.

تجزیه و تحلیل ها همچنین نشان داده به نظر می رسد سطح M-MDSC در اوایل دوره بیماری نشان دهنده شدت آن در روزهای آینده است.

سورنسن می گوید: گام بعدی در تحقیق ما آنالیز بیشتر ارتباط بین قسمت های مختلف سیستم ایمنی بدن مانند سلول های سرکوبگر مشتق شده از میلوئید، سلول های تی و آنتی بادی ها است.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 49973

به "نقش گروهی از سلول های ایمنی بدن در شدت ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش گروهی از سلول های ایمنی بدن در شدت ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید