همبستگی جهانی فرصتی مغتنم برای مبارزه با شیوع کرونا

به گزارش مجله کامپیوتر، هیچ کشوری نمی تواند با شیوع شدید این بیماری به تنهایی مقابله کند و جامعه جهانی در مقایسه با هر موضوع دیگری در گذشته بیشتر به همبستگی و همکاری احتیاج دارد.

همبستگی جهانی فرصتی مغتنم برای مبارزه با شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حال حاضر کروناویروس جدید در مناطق مختلف دنیا به شدت شیوع پیدا نموده است. هیچ کشوری نمی تواند با شیوع شدید این بیماری به تنهایی مقابله کند و جامعه دنیای در مقایسه با هر موضوع دیگری در گذشته بیشتر به همبستگی و همکاری احتیاج دارد.

در نشست ویژه سران گروه بیست درباره مقابله با کروناویروس جدید، رهبر چین ضمن فراخوان به تقویت همه جانبه همکاری بین المللی چهار پیشنهاد به توضیح زیر ارائه داد: مبارزه قاطعانه با کروناویروس جدید در سراسر دنیا، پیشگیری و مهار موثر شیوع بیماری در دنیا، حمایت از سازمانهای بین المللی در ایفای نقش شایسته و تقویت هماهنگی سیاست اقتصاد کلان دنیای. پیشنهاد رهبر چین به همکاریهای دنیای در مبارزه با کرونا در آینده اعتماد به نفس و نیروی محرکه فراوانی وارد کرد.

تدروس آدانوم مدیر کل سازمان دنیای بهداشت چندی پیش با ابراز تأسف گفت که بسیاری از کشورها در دو ماه گذشته از این زمان طولانی به خوبی استفاده و اقدامات لازم را اتخاذ نکردند، در نتیجه اولین فرصت مهار سرایت کروناویروس از دست رفت. وی کشورهای دنیا را به اتخاذ اقدامات بیشتر و قویتر فراخواند تا تا دومین پنجره فرصت را از دست ندهند.

بی شک تفاهم به دست آمده در نشست ویژه سران گروه بیست برای مقابله با کروناویروس جدید دومین پنجره فرصت را برای جامعه دنیای در مبارزه با کرونا باز نموده است.

اکنون سمت همکاری دنیای در مبارزه با کرونا معین شده و کلید آن این است که طرفهای مختلف باید نتایج این نشست ویژه را اجرا نمایند و به این منظور باید بعضی موانع مقابله دنیای با کرونا را کاملا از میان بردارند.

dorezamin.com: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله گردشگری

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 آبان 1400 بروزرسانی: 30 آبان 1400 گردآورنده: 1com.ir شناسه مطلب: 27036

به "همبستگی جهانی فرصتی مغتنم برای مبارزه با شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همبستگی جهانی فرصتی مغتنم برای مبارزه با شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید